Rus taraftara Beşiktaş uyarısı!

Rus taraftara Beşiktaş uyarısı!
Rus taraftara Beşiktaş uyarısı!
Avtodor Saratov Kulübü Başkanı Vladimir Rodionov, EuroCup'ta bugün TSİ 18.00'de oynanacak Beşiktaş maçı öncesi, gerilen Rus-Türk ilişkileri çerçevesinde endişelerini dile getirdi ve taraftarlara uyarılarda bulundu.

Rus uçağının dün sabah Türkiye tarafından düşürülmesinin ardından EuroCup'ta bu akşam oynanacak Avtodor Saratov-Beşiktaş Sompo Japan maçı için alarm verildi. Yetkililer, gerilen Rus-Türk ilişkileri sebebiyle herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için harekete geçtiler.      

Kristall Arena'nın evsahipliği yapacağı karşılaşma öncesi Avtodor Saratov Kulübü Başkanı Vladimir Rodionov'un imzasıyla kulübün internet sitesinden yayınlanan açıklamada, taraftarlara provokasyonlara gelmemeleri, Türk takımına karşı olumsuz davranışlar sergilememeleri konusunda uyarılarda bulunuldu.

Başkan Rodionov, yazılı açıklamasında, "Taraftarlarımızdan spor ve siyaseti birbirine karıştırmamalarını rica ediyoruz. Kulübümüzün tribündeki davranış esaslarına ilişkin kurallarına uyulmasını talep ediyoruz. Şehrimizin, ülkemizin ve kulübümüzün imajını unutmayın! Taraftarımızın, her zamanki gibi güçlü bir şekilde takımlarını destekleyeceğine inanıyorum. Rakibe herhangi bir saldırı, hakaret ya da provokasyon içinde olmayacaklarına inanıyorum. Avtodor'un Euro Cup'ta bir üst tura çıkmak adına önemli bir fırsat yakaladığını unutmamalıyız. Spor her zaman olduğu gibi politikanın dışında kalmalıdır" ifadelerini kullandı.