Ruslar'dan Fed Cup üçlemesi

Rusya, bayanlar tenisinin milli takımlar düzeyindeki en önemli turnuvası olan Fed Cup'ta üçüncü şampiyonluğunu kazandı. Üç maç kazanan tarafın kupaya uzanacağı finalde önceki günkü maçlarda Anna Chakvetadze ve dünyanın iki numarası Svetlena...

MOSKOVA - Rusya, bayanlar tenisinin milli takımlar düzeyindeki en önemli turnuvası olan Fed Cup'ta üçüncü şampiyonluğunu kazandı. Üç maç kazanan tarafın kupaya uzanacağı finalde önceki günkü maçlarda Anna Chakvetadze ve dünyanın iki numarası Svetlena Kuznetsova'nın rakiplerini mağlup etmesiyle büyük bir avantaj yakalayan Ruslar, Kuznetsova'nın dünün ilk maçında Francesca Schiavone'yi 4-6, 7-6, 7-5'lik setlerle geçmesiyle zaferini garantiledi. 2004 ve 2005 yıllarındaki finallerde Fransa'yı mağlup ederek kupayı kazanan Rusya, böylece son şampiyon İtalya'ya da şans tanımayarak son dört yıla üç birincilik sığdırdı.
Schiavone karşısında ilk seti kaybettikten sonra toparlanarak galibiyete ulaşan ve ülkesini şampiyonluğa taşıyan ABD Açık finalisti Kuznetsova, performansını "Rakibim belki de son yıllardaki en iyi oyununu çıkardı ama takım arkadaşlarımın ve taraftarlarımızın desteğiyle toparlanmayı başardım" diye yorumladı. (Spor Servisi)