Rüştü: Anlaştık Eşi: Olmaz

İspanya'nın Barcelona takımının transfer listesinde birinci sırada yer alan ve önümüzdeki sezon kaleyi korumasına kesin gözüyle bakılan Rüştü'nün transferinde pürüz çıktı.
Haber: MEHMET ÇİFTÇİ / Arşivi

BARCELONA - İspanya'nın Barcelona takımının transfer listesinde birinci sırada yer alan ve önümüzdeki sezon kaleyi korumasına kesin gözüyle bakılan Rüştü'nün transferinde pürüz çıktı. Sarı-Lacivertli file bekçisinin transferi için devreye giren Barcelonalı yöneticiler, Rüştü'nün eşinin, ünlü kalecinin yurtdışında çalışmasını istemediğini ve bu yüzden baskı yaptığını öğrenince şaşkınlıklarını gizleyemediler.
Barcelona yönetimi, Rüştü'nün menajeriyle yaptıkları son görüşmede parasal konularda büyük ölçüde anlaştıklarını ve milli kalecinin transferini de 15 Haziran'daki başkanlık seçiminden hemen sonra gerçekleştireceklerini söylediler. Rüştü'nün istediği 2 milyon Euro'ya karşılık 1 milyon 800 Euro teklif götürülen ve Rüştü'nün eşinin yarattığı sorunun gündeme getirilmesi üzerine şaşkına dönen idareciler, "Kendisi ve kulübü istediği halde böyle büyük bir kalecinin, eş engeline takılması üzücü. Parasal pürüzü çözeriz ancak bunu nasıl halledeceğimizi bilemiyoruz" diye görüş bildirdiler.
Serhat, Almanya'yı istiyor
Öte yandan Fenerbahçe ile bağlarını koparan Serhat Akın, artık Almanya'da futbol oynamak istediğini söyledi. Fenerbahçe'nin kendisine yapacağı hiçbir teklifi kabul etmeyeceğini belirten Serhat, Galatasaray ve Beşiktaş'tan transfer teklifleri aldığını da doğruladı. Genç futbolcu, "Benim için Türkiye sayfası kapandı; artık Almanya'da futbol oynamak istiyorum. Menajerim, benimle ilgilenen Alman kulüpleriyle yakın temasta" dedi.