Rüştü artık Beşiktaşlı

Rüştü 'ezeli rakibe' transfer oldu.


Fenerlileri kızdırdı

Beşiktaş Asbaşkanı Levent Erdoğan, Fenerbahçe ile sözleşmesi biten milli kaleci Rüştü Reçber'le anlaştıklarını duyurdu. Fenerbahçeli taraftarlar Rüştü'ye tepki gösterdi. Fenerbahçe'yle sözleşmesi biten Mehmet Yozgatlı'nın da bugün Beşiktaş'la sözleşme imzalaması bekleniyor.

İSTANBUL - Bir önceki transfer sezonunun en çok konuşulan olaylarının başında Nobre ve Tümer'in yer değiştirmesi geliyordu. Brezilyalı golcü Siyah-Beyazlılara transfer olmuş, karşılığında Fenerbahçe Tümer'i renklerine bağlayarak bir anlamda 'misilleme' yapmıştı. Bu sezon yine bu iki rakip arasında transfer rüzgârları esiyor. İngiliz asıllı Colin Kazım'ın transferini sonlandırmaya çok yaklaşan Beşiktaş, Fenerbahçe'nin son dakikada araya girmesiyle bu oyuncuyu Sarı-Lacivertlilere kaptırmıştı. Siyah-Beyazlılar Kazım'ı yitirmenin acısını iki Fenerbahçeli oyuncuyla anlaşarak çıkardı.
Fenerbahçe ile sözleşmesi sona eren iki isim, Mehmet Yozgatlı ve Rüştü Reçber Beşiktaş'la anlaştı. İlk olarak Mehmet Yozgatlı'nın haberi geldi. Fenerbahçe'de uzun yıllardan beri önemli maçlarda kritik goller atmasına karşın bir türlü ilk 11'deki yerini sağlama alamayan sağ kanat oyuncusu kulübünün sözleşmesinin uzatılması noktasında adım atmaması üzerine Beşiktaş'la anlaşmaya vardı. Beşiktaş'ın ön protokol imzaladığı Mehmet Yozgatlı'yla bugün üç yıllık sözleşme imzalaması bekleniyor. Yazılı bir açıklama yapan Mehmet, eski takımı Fenerbahçe'ye teşekkürlerini sunarken "104 yıllık tarihe sahip büyük bir kulübe şampiyonluklar yaşamak için geldim. Beşiktaş formasını büyük bir şerefle giyeceğim. Bunun heyecanını şimdiden hissediyorum" dedi.
Rüştü: Zor bir karardı
Fenerbahçe'nin Beşiktaş'a kaptırdığı bir diğer isimse Serdar ve Volkan gibi genç eldivenlerle önümüzdeki sezon zorlu bir mücadele vermesi beklenen tecrübeli file bekçisi Rüştü Reçber oldu. Dün yaşanan sürpriz gelişme sonrası Rüştü'yle üç yıllık anlaşma sağlandı. Fenerbahçe Asbaşkanı Neşet Yalçın, Colin Kazım'ın imza töreninden sonra gazetecilere Rüştü'yle yeniden anlaştıkları yönünde açıklama yapmasına rağmen, dün sürpriz bir gelişme yaşandı ve Rüştü, sabah saatlerinde Beşiktaşlı yöneticilerle masaya oturdu. Tecrübeli file bekçisinin Siyah-Beyazlı yöneticilerle yaptığı görüşmede anlaşmaya vardığı ve üç yıllık sözleşme imzalayacağı öğrenildi.
Bu transferi Beşiktaş Asbaşkanı Levent Erdoğan da doğruladı. Transfer komitesine sitem eden Erdoğan "Yönetim kurulu üyeleri olarak transferleri ancak altyazılardan öğrenebiliyoruz" dedikten sonra milli kaleci Rüştü Reçber'le anlaşmanın sağlandığını söyledi.
Tecrübeli file bekçisi Rüştü de yazılı bir açıklamayla 13 yılını adadığı bir kulüpten ayrılma kararı almanın kendisi için çok kolay olmadığını ifade etti. "Bu kararı alırken çok önemli kriterler belirleyici oldu. İçimde futbol oynamak için muhteşem bir şevk var. Önemle bilinmesini istiyorum ki, hiç kimseye kırgın değilim. Beni bu kararı almaya iten sebepleri kişilere indirgemek istemiyorum, olsa olsa kaderin bir cilvesi olarak görüyorum" diyen çiçeği burnundaki Beşiktaşlı sözlerini şöyle sürdürdü: "Benliğimi, azmimi, yeteneğimi, enerjimi, beni Rüştü yapan bütün özelliklerimi, tam da bana yakıştığı gibi, bana güvenen, kalesini emanet eden Beşiktaş'ın emrine vereceğim. Bana güvenenleri mahçup etmemek en büyük hedefim."
Vedran Runje Lens ile anlaştı
Beşiktaş'ın, Rüştü'yü transfer etmesinin ardından Siyah-Beyazlıların Hırvat kalecisi Vedran Runje, Fransa'nın Lens takımı ile anlaştı. Runje'nin menajeri Ceylan Çalışkan Hırvat kalecinin sağlık kontrolünden geçtikten sonra, ailesinin de isteğiyle Fransız ekibine imza atacağını söyledi. Beşiktaş bu transferden bir milyon avro kazanacak. (Spor Servisi)