'Rüştü Barça'yı sırtlayacak'

CNN International'in futbol yorumcularından Gabriele Marcotti, İspanya'daki ezeli rekabette Real Madrid'in bir hayli gerisinde kalmış gibi görünen Barcelona'nın, bu yıl çok iş yapacağını öne sürdü.

ROMA - CNN International'in futbol yorumcularından Gabriele Marcotti, İspanya'daki ezeli rekabette Real Madrid'in bir hayli gerisinde kalmış gibi görünen Barcelona'nın, bu yıl çok iş yapacağını öne sürdü. Marcotti, Barcelona'nın olası çıkışında yeni transfer Rüştü Reçber'in de önemli rol oynayacağını vurguladı.
İtalyan yorumcu, başkanlık yarışı sırasında seçilirse David Beckham'ı Barcelona'ya getireceğini söyleyen, ancak sonra ünlü yıldızı Real'e kaptıran Joan Laporta'nın, bu falsoya karşın, takımını iyi transferlerle takviye ettiği görüşünde. Marcotti, Barcelona'nın önümüzdeki sezonuna ilişkin şu tahminlerde bulundu: "Takımın kalesi, Zubizarreta'dan bu yana ilk kez güvenilir bir kaleciye emanet. Rüştü gerçekten muhteşem bir transfer. Doğuştan liderlik özelliği olan bir kaleci. Diğer transferler Ronaldinho, Rafael Marquez ve Quaresma da, futbol dünyasının yükselen yıldızları. Barça taraftarları, bu isimlerin teknik direktör Rijkaard'ın sistemine nasıl uyum sağlayacağını merakla bekliyor. Quaresma'ya yeni Figo diyorlar... Belki onun kadar patlayıcı değil ama çalışkan ve öğrenmeye çok açık bir genç yetenek. Barcelona, her yıl olduğu gibi bu yıl da Real Madrid'i en çok ürküten rakip. Puyol-Motta-Saviola üçlüsünün gençliği ve enerjisi, Katalan takımının en büyük silahlarından biri olacak." (Spor Servisi)