Rüştü bir tatlı huzur almaya gelmiş

Ezeli rakibi Fenerbahçe'den Rüştü Reçber ve Mehmet Yozgatlı'yı transfer eden Beşiktaş, dün bu oyuncularla resmi sözleşme imzaladı.

İSTANBUL - Ezeli rakibi Fenerbahçe'den Rüştü Reçber ve Mehmet Yozgatlı'yı transfer eden Beşiktaş, dün bu oyuncularla resmi sözleşme imzaladı. Nevzat Demir Tesisleri'nde gerçekleştirilen ve yönetim kurulu üyeleri Behçet Ümitlen, Halim Aydın ve Nedim Sarsmaz'ın da hazır bulunduğu törende Rüştü üç, Mehmet de bir yılı opsiyonlu üç yıllık mukaveleye imza attı.
Törende konuşan milli kaleci Rüştü, huzurlu olmanın ve değer görmenin çok önemli olduğunu, bunları Beşiktaş'ta yaşayabileceğine inandığı için Siyah-Beyazlı takımı tercih ettiğini söyledi. Bu transferi henüz hedefleri bitmemiş biri olarak gerçekleştirdiğini ifade eden tecrübeli eldiven şöyle devam etti: "Beşiktaş'ın başarılarına imza atmak için buradayım. Gittiğim her yerde sevgiyle karşılandım. Yine aynı sevgiyle karşılaşacağımı biliyorum. Beşiktaş taraftarlarının yapısını bilen biriyim. Herhangi olumsuz bir şeyle karşılaşacağımı düşünmüyorum. Tabii ki büyük bir camianın ardından başka büyük bir camiaya geliyoruz. Çatlak sesler olacaktır."
İlk antrenman yapıldı
34 yaşındaki file bekçisi, Fenerbahçeli taraftarlardan herhangi bir tepki almadığını vurguladı. Kendisine yöneltilen "Fenerbahçe'de huzursuz muydun?" sorusu üzerine Rüştü, "Huzursuzluğu camialara yaymak yanlış olur. Kişilere de indirgememeliyiz" cevabını verirken, alacağı ücretle Beşiktaş'taki dengeleri bozduğu yönündeki yorumlar konusunda ise "Beşiktaş'taki oyuncular tanıdığım kişiler. Kulüp içinde hiçbir zaman dengelerin bozulması taraftarı değilim. Dengeler bozulursa ilerleyen günlerde konuşuruz" ifadelerini kullandı.
Yeni 'Kartal'lardan Mehmet Yozgatlı da Beşiktaş'ın başarısı için elinden geleni her zaman yapacağını belirtirken "Çok huzurluyum. Bu formayı şerefle taşıyacağım. İnşallah başarılı oluruz" diye konuştu. Bu arada Siyah-Beyazlı takım dün akşam 2007-2008 sezonunun ilk antrenmanını yaptı. Transfer çalışmalarını da sürdüren Beşiktaş, İspanya'da aradığını bulamadı. Sevillalı Luis Fabiano'yla görüşen Siyah-Beyazlı yöneticiler anlaşma sağlayamadı. (Spor Servisi)