Rüştü ilgisizlikten yakındı

Fenerbahçe ve Milli Takım'ın başarılı kalecisi Rüştü Reçber'in sakatlık sıkıntılarına, bir de transfer sıkıntısı eklendi. Yurt dışından herhangi bir kulübe imza atmadığını belirten milli kaleci, "Trnasferimde öncelik Fenerbahçe'nindir.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe ve Milli Takım'ın başarılı kalecisi Rüştü Reçber'in sakatlık sıkıntılarına, bir de transfer sıkıntısı eklendi. Yurt dışından herhangi bir kulübe imza atmadığını belirten milli kaleci, "Trnasferimde öncelik Fenerbahçe'nindir. Takımımla görüşmeden, başka kulüplerle görüşmem mümkün değil. Benim futbol anlayışım ve ahlakım bunu gerektiriyor" dedi. Ancak Sarı-Lacivertli yönetimin kendisiyle bir türlü görüşmediğini de söyleyen başarılı kaleci, "Yöneticilerimizle, bir süre önce, bir kez konuştum. Ancak o günden bu yana, bir daha kimse benimle bir araya gelmedi. Ben buradayım, ve masaya davet etmelerini bekliyorum. Bu kadar ilgisizliğe daha ne kadar tahammül ederim bimliyorum" diye konuştu.
Fenerbahçe'ye geldiği günden beri, her şeyini ortaya koyduğunu ama bunun karşılığını alamadığını söyleyen Rüştü sözlerini şöyle tamamladı: "Rakiplerimiz neredeyse iki yılda bir kaleci arayışına giriyor. Oysa ben sekiz yıldır Fenerbahçe ruhu ile yaşıyor ve kaleyi en iyi şekilde koruyorum. Yabancı takımlardan gelen transfer teklifleri doğru. Ancak kesin bir anlaşmam yok. Şunu herkes bilmeli ki: Beynim durdu. Çünkü dinlenemiyorum, tatil yapamıyorum. Geçen yıl Dünya Kupası, bu yıl milli maçlar ve Fransa'da düzenlenecek Konfederasyon Kupası hazırlıkları tüm vücut dengemi bozdu. Kafam karmakarışık. Eşime ve çocuğuma vakit ayıramıyorum. Bakalım ip nerede kopacak. Bu kadar yükü ne kadar taşıyacağım, ben de merak ediyorum". Bu arada kaleci arkadaşları Volkan ve Recep'e de övgüler yağdıran Rüştü, "Onlar şu anda çok iyi çalışıyorlar. Ancak henüz yeterli değil. Gelecekte bu ikilinin Fenerbahçe kalesini devralacaklarına eminim" diye konuştu.
Daum: Her şey pazar günü netleşir
Öte yandan Avusturya'da, gazetecilerin Fenerbahçe'ye transferi hakkındaki sorularına cevap veren Daum, "Gelişmeler pazar gününe kadar netleşecek" diye konuşurken, kulübü ile de ayrılık görüşmelerine başladığı öne sürüldü. Tazminat sorununu aşmaya çalışan Alman hocanın, yöneticilerden anlayış gösterilmesini isteyeceği, fakat bu konuda sorunla karşılaşma ihtimalinin yüksek olduğu belirtildi. Daum'un 'alınsın' dediği ilk isim olan Yıldıray için olumlu gelişmelerin olduğu belirtilirken, Denizlisporlu Servet, Gaziantepsporlu ibrahim Toraman ve Erdal için de girişimlerin başlatılacağı belirtildi. Daum'un kulübünden gelebilecek olumsuz habere karşı Fernandez'i beklemeye alan Sarı-Lacivertli yönetimin bu konuda girişim yapabileceği belirtildi.
Fenerbahçe, İstanbulspor ile oynayacağı lig maçının hazırlıklarını dün yaptığı tek antrenmanla sürdürdü. Teknik Koordinatör Tamer Güney, Samandıra Tesisleri'nde gerçekleştirilen antrenmanda futbolcuları, pas çalışmalarının ardından iki gruba ayırarak şut çalışması yaptırdı. Antrenmana sakatlıkları süren Mustafa ve Ceyhun'un yanı sıra 20 yaş altı milli takım kampında bulunan Semih ve Fahri katılmadı. Hafif sorunları bulunan Hakan ve Mirkoviç, pas çalışmalarının ardından bir süre düz koşu yaparak, çalışmayı bıraktılar.