Rüştü kulübeyi dert etmiyor

Milli Takım'ın kalecisi Rüştü Reçber, dün bir basın toplantısı düzenleyerek Barcelona'daki kriz hakkında açıklamalar yaptı. Tecrübeli kaleci, yaklaşık 20 dakika süren toplantıda taraflı tarafsız, gelen destekle çok duygulandığını dile getirdi.
Haber: BİLAL MEŞE / Arşivi

ZÜRİH - Milli Takım'ın kalecisi Rüştü Reçber, dün bir basın toplantısı düzenleyerek Barcelona'daki kriz hakkında açıklamalar yaptı. Tecrübeli kaleci, yaklaşık 20 dakika süren toplantıda taraflı tarafsız, gelen destekle çok duygulandığını dile getirdi. Rüştü "Doğrusu bu kadar büyük bir destek beklemiyordum. Herkisin arkamda olması bana büyük moral verdi" diye konuştu. Barcelona Teknik Direktörü Rijkaard'ın kendisini yedek bırakma kararına saygı duyduğunu belirten başarıl file bekçisi, "Ben profesyonel bir futbolcuyum. Bunun gereği olarak da çalıştığınız takımda, alınan kararlara uymanız, saygı göstermeniz gerekir. Yedek kalmamı dert etmiyorum. Çünkü kendime güveniyorum. Şimdilik sıranın bana gelmesini beklemekten başka seçenek yok. Daha çok çalışır formamı alırım. Barcelona'yla Dört yılık sözleşmem var. Ligin henüz başındayız. Türkiye'ye dönmek gibi bir düşüncem yok. Ben Barcelona'ya oynamaya geldim ve oynayacağım da. Bu böyle bilinsin" açıklamasında bulundu.
Başarılı file bekçisi ayrıca "Rijkaard'ın kararında art niyet olduğuna inanmıyorum. Ülkemin arkamda olması çok önemli ama bu beni olumsuz etkileyebilir. Futbolda kimsenin ilk onbirde yeri garanti değildir, dünyanın her yerinde bu böyledir. Moralim çok yüksek, asla üzülmüyorum" dedi.
'Ben Milli Takım'ı düşünüyorum'
Milli Takım'ın oynayacağı zorlu maçlara da değinen başarılı kaleci sözlerini şöyle tamamladı: "Artık Barcelona'da yedek kalma konusunu kapatmak, önümüzdeki milli maçlara bakmam gerek. Açık söylüyorum, bu durum beni daha da hırslandırdı. Onun için ben de diğer arkadaşlarım gibi, cumartesi günü oynayacağımız Liechtenstein maçına konsantre olmuş durumdayım. Barcelona ayrı Milli Takım ayrı. Çok iyi bir oyun sergileyerek buradan üç puanla ayrılacağımızı düşünüyorum. İngiltere maçı
için konuşabilmemiz için öncelikle Liechtenstein karşısından üç puanla ayrılmalıyız. İngiltere'nin gücünü biliyoruz. Ama bizim de gücümüz ortada. Dünya Kupası'nda üçüncü olduğumuz unutulmamalı."