Rüştü Reçber: Bir numarayım

Büyük umutlarla geldiği Beşiktaş'ta Hakan Arıkan'ın yedeği durumuna düşen, daha sonra da sakatlığı nedeniyle bir süredir sahalardan uzak kalan deneyimli kaleci Rüştü Reçber, "Trabzonspor maçında oynayamasam da sonraki hafta kesin oynayacağım" dedi.

İSTANBUL - Büyük umutlarla geldiği Beşiktaş'ta Hakan Arıkan'ın yedeği durumuna düşen, daha sonra da sakatlığı nedeniyle bir süredir sahalardan uzak kalan deneyimli kaleci Rüştü Reçber, "Trabzonspor maçında oynayamasam da sonraki hafta kesin oynayacağım" dedi. Rüştü, BJK TV'ye yaptığı açıklamada, Sheriff'le oynanan Şampiyonlar Ligi ön eleme ilk maçında sakatlık yaşadığını, o günden bu yana yoğun maç trafiği nedeniyle tedavi fırsatı bulamadığını söyledi.
Bu aşamada iki kez kadroya giremediğini kaydeden milli kaleci, şunları kaydetti: "İki, üç gün tedavi olabildim, ama yetmedi. Milli Takım'dan da affımı istedik, bu süreyi iyi geçirelim, bir an önce tedavi olalım diye. Şu aşamada her şey yolunda, tedavi iyi gidiyor. Trabzonspor maçında oynayamasam da sonraki hafta kesin oynayacağım. Ama Trabzonspor maçında 'çık oyna' derlerse seve seve oynayacağım."
Rüştü Reçber, Beşiktaş'a sakat geldiği yolundaki iddiaları yalanlayarak, "Geçen sezon bir sakatlık yaşadım, fakat iyileştim. İyileştiğim için de haziran ayında Bosna ile yapılan milli maçta oynadım. Dolayısıyla sorunsuz biçimde Beşiktaş'a geldim. Bu takıma büyük beklentilerle alındık. Bu beklentiler varken, bu tür yanlış haberlerle kamuoyunu ve Beşiktaşlıları yanıltma çabası var. Vicdanım rahat, ama kamuoyunu yanlış yönlendirmeleri hoş değil" ifadelerini kullandı.
'Hâlâ ayaktayım'
Türkiye'de belirli kesimlerinin, her alanda başarılı olan insanları aşağıya çekmeye çalıştığını öne süren Rüştü sözlerine şöyle devam etti: "Bana yıllarca 'antrenman yapmaz', paragöz dediler, ama beni tanıyanlar nasıl bir düşünce ve ahlaki yapıda olduğumu bilirler ve beni suçlayamazlar. Bana 'antrenman yapmıyor' diyen insana gülerek bakarım. Çünkü antrenman yapmazsam 12-13 yıl milli takımda hep bir numara olamazdım. Benim yeteneğim bir yere kadardır. Çalışmasaydım bir numara kalamazdım. Ben bir numarayım. Yüksek irademle bunu başardım. Çok çalıştım, hâlâ da çalışıyorum. Olumsuz eleştirilere rağmen ayakta kalmayı başardım. Hâlâ ayaktayım. Ayakta kalacak gücü hissetmesem herkese teşekkür eder, bırakırım. Ama o gücüm var ve eleştirilere rağmen mücadele ediyorum."
Bu arada Beşiktaş Kulübü, 24 Ekim'de Liverpool'la oynanacak Şampiyonlar Ligi maçında BJK İnönü Stadı'nda bulunan iki Kartal Yuvası mağazasının tüm hasılatını Mehmetçik Vakfı'na bağışlama kararı aldı. (aa, Spor Servisi)