Rüştü'nün umudu azalıyor

Barcelona kalecisi Victor Valdes'in sözleşmesinin 2008'e dek uzatılacağı açıklanırken, Rüştü Reçber'in forma umudunun daha da azaldığı yorumları yapılıyor.
Haber: MEHMET ÇİFTÇİ / Arşivi

BARCELONA - Barcelona kalecisi Victor Valdes'in sözleşmesinin 2008'e dek uzatılacağı açıklanırken, Rüştü Reçber'in forma umudunun daha da azaldığı yorumları yapılıyor. Henüz 21 yaşında olmasına karşın teknik direktör Frank Rijkaard'ın seçimiyle Rüştü'nün yerine Barcelona'nın birinci kalecisi olan Valdes'in, gelecek haftalarda kulübüyle masaya oturup sözleşmesini uzatacağı açıklandı. İspanyol basınında yer alan haberlerde, Valdes'in sözleşmesinin uzatılması için görüşmelerin yapıldığı ve resmi imzanın gelecek haftalarda atılacağı kaydedildi.
Valdes'i bırakmıyorlar
Genç kalecinin yürürlükte olan sözleşmesine göre, sezon başına yalnızca 150 bin euro kazandığı ifade edilirken, yeni hazırlanan sözleşmede Valdes'in, Rüştü ile eşit haklara kavuşacağı ve maaşının yükseltileceği belirtildi. As Gazetesi haberle ilgili, "Valdes, Rüştü'den daha fazla kazanacak" başlığını kullanırken, "Rüştü'nün sözleşmesi ile benzer koşullarda olacak. Yani futbolcunun verimine göre her yıl artacak. Barça, bu şekilde kendisine birçok kulüpten teklif geldiğini belirten Valdes'i tutmayı sürdürecek" değerlendirmesinde bulundu. Marca Gazetesi ise Valdes'in sözleşmesini 2008'e dek uzatacak olmasıyla Rüştü'nün işinin daha da zora girdiğini yazdı.
Hafta içinde İspanyol basınına açıklamada bulunan Rüştü, "Eğer oynatılmayacağımı bilseydim Barcelona'ya gelmezdim" diyerek, şu andaki durumundan duyduğu üzüntüyü dile getirmiş ve Barcelona'da forma giymemeyi sürdürmesi durumunda Türk Milli Takımı kadrosuna çağırılmama riskinin olduğunu söylemişti. Rüştü'nün, ocak ayındaki ara transfer dönemine kadar olan sürede Barcelona'da kendisine şans verilmesi için bekleyeceği, bu şansı bulamaması durumunda ise başka takıma gitmeyi düşündüğü kaydedildi.