Rüşvet iddialarına yanıt

Rüşvet iddialarına yanıt
Rüşvet iddialarına yanıt
Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, kendisi ve kardeşi Ali Şahin hakkındaki rüşvet iddiaları hakkında konuştu.

ANKARA (AA) - Metin Şahin, Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor Kulübü Antrenörü Mustafa Gürsoy'un, kendisi ve milli takımlar teknik direktörü olan kardeşi Ali Şahin hakkındaki "Sporcuları milli takıma almak için antrenör ve sporculardan para istiyorlar" şeklindeki açıklamalarının "gerçek dışı" olduğunu belirterek, "Konuyla ilgili suç duyurusunda bulunduk" dedi.

Metin Şahin, "Milli takım sporcularını teknik kurul belirler, ben değil. Bu iddialar, şahsi çıkarları federasyonun verdiği karalarla uyuşmayan insanların kurduğu bir komplodur. Federasyon bugüne kadar milli takım seçmelerinde adil olmuştur. Bundan sonra da adil olacaktır. Konuyu yargıya taşıdık. Gerekli işlemler yapılacaktır" diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor Kulübü Antrenörü Mustafa Gürsoy, kendi kulübünün sporcusu Yaprak Eriş, İzmir Büyükşehir Belediyesi sporcuları Remzi Başakbuğday ile Soner Pınarcık ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi sporcusu İsmail Akkuş ile birlikte Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin Ankara şubesinde bugün düzenlediği basın toplantısında, Şahin kardeşleri rüşvet almakla suçladı. Elinde ses kaydı olduğunu savunan Gürsoy, toplantıda kayıtları dinleterek, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu'na gideceğini söyledi.