'Rusya'dan teklif var ama öncelik Efes'te'

İspanya'da düzenlenen Eurobasket 2007'de Rusya'yı şampiyonluğa taşıyan Efes Pilsen'in yeni koçu David Blatt, Rusya Basketbol Federasyonu'nun kendisine sözleşmesini uzatmak için teklifte bulunduğunu ama önceliği...

İSTANBUL - İspanya'da düzenlenen Eurobasket 2007'de Rusya'yı şampiyonluğa taşıyan Efes Pilsen'in yeni koçu David Blatt, Rusya Basketbol Federasyonu'nun kendisine sözleşmesini uzatmak için teklifte bulunduğunu ama önceliği mutlak surette Efes Pilsen'e vereceğini dile getirerek, "Türkiye'de bulunmaktan memnunum ama önümüzde Olimpiyat Oyunları var. Eğer Efes Pilsen yönetimi konuya olumlu yaklaşır ve her iki taraf için de ortak bir çalışma zamanı yaratılırsa Rusya'daki görevimi sürdürebilirim" dedi.
NTV'nin sorularını yanıtlayan İsrail asıllı ABD'li koç, Rus Milli Takımı'yla elde ettiği şaşırtıcı başarıyı "Kâğıt üzerinde favori değildik ama Muhammed Ali'nin bir sözü vardır: Dünyayı sarstık" sözleriyle yorumladı. David Blatt, "Şampiyonadan iki ay önce biri bana gelip şampiyon olacağımızı söylese 'Deli misin?!' diye tepki gösterirdim. Çok kısa sürede beklediğimden çok daha iyi bir ekip haline geldik" ifadesini kullandı. (Spor Servisi)