Ruud Gullit artık Beckham'ın hocası

Hollandalı ünlü futbol adamı Ruud Gullit, David Beckham'ın da formasını giydiği ABD ligi takımlarından Los Angeles Galaxy'nin teknik direktörlüğüne getirildi.

LOS ANGELES - Hollandalı ünlü futbol adamı Ruud Gullit, David Beckham'ın da formasını giydiği ABD ligi takımlarından Los Angeles Galaxy'nin teknik direktörlüğüne getirildi. Kadrosunda Beckham'ın yanı sıra ülkenin en iyisi olarak nitelendirilen Landon Donovan ve Abel Xavier gibi dikkat çekici oyuncuları bulundurmasına rağmen play-off'lara kalamayan LA Galaxy, Kanadalı Frank Yallop'la yollarını ayırdıktan sonra Mourinho, Klinsmann ve Capello gibi isimlerle temasa geçti, fakat Ruud Gullit'le anlaşmakta karar kıldı.
45 yaşındaki Ruud Gullit, 20 yıllık futbol kariyerinde Feyenoord, PSV, Milan, Sampdoria ve Chelsea formalarını giymiş, Hollanda Milli Takımı'yla 1988 ve 1992 Avrupa şampiyonalarında, 1990 Dünya Kupası'nda mücadele etmişti. Birçok mevkide görev alabildiği için Hollanda tarzı 'total futbol'un bir 'total futbolcusu' diye nitelendirilen Gullit, 1987'de Avrupa'nın, yine 1987'de ve 1989'da dünyanın en iyi oyuncusu seçilmişti. Örgülü saçlarıyla nam salan Ruud Gullit, teknik direktörlük kariyerinde ise Chelsea, Newcastle ve Feyenoord'u çalıştırdı. (Spor Servisi)