'Rüyalarım gerçek oldu'

Türkiye'deki gurbetçiler içinde belki de yıldızı en hızlı yükseleni oldu.
Haber: NECMİ KEPÇETUTAN / Arşivi

ANKARA - Türkiye'deki gurbetçiler içinde belki de yıldızı en hızlı yükseleni oldu. Gençlerbirliği'ne geldikten sonra hayatının akışı değişti. Aklının ucundan bile geçirmediği Milli Takım'a, Türkiye'deki ilk sezonunda girmeyi başardı; büyük takımların gözdesi oldu. Başkent ekibinin başarılı stoperi Deniz Barış, "Adeta rüya gibi bir sezon geçirdim" diye başladı söze ve devam etti: "Futbola amatör bir takım olan Este'de başladım. 15 yıl orada oynadım. Sonra St. Pauli'ye geldim. Kısa sürede A takımına yükseldim. Türkiye'yi iki haftalık yaz tatilerinden, Gençlerbirliği'ni de Almanya'da toto kuponlarından biliyordum. Buraya gelmem benim için şans oldu. Türkiye'ye gelirken kafamda sorular vardı. Tutunabilecek miydim? Ailem uyum sağlayabilecek mi? Buraya geldikten sonra çok doğru bir karar verdiğimi gördüm. İyi ki Gençler'e gelmişim. Başarılı bir sezon geçirdik. Çeşitli nedenlerle hedefe ulaşamadık. Bu sene birkaç oyuncu kaybettik; yeniler geldi. Daha da güçlendik. Bu sezon da şampiyonluk için oynayacağız. UEFA Kupası'nda da kendimiz gösterip şansımızı sonuna kadar sürdürmeye çalışacağız."
'Değişmez isim olmak istiyorum'
Milli Takım'la ilgili düşünecelerini de açıklayan başarılı futbolcu, "O zamanlar Türk Milli Takımı benim için ulaşılmaz bir hedefti. Hiç düşün-
müyordum bile. Milli takımı televizyondan izliyordum. Televizyondan hayrınlıkla izlediğim isimlerle yanyanaydım artık. Tek amacım, sürekli oynayan isim olmak. Milli Takım'ımız, Avrupa Şampiyonası'nda çok büyük işler yapacak. Böyle bir takımda, böylesine kaliteli oyuncularla yan yana oynamak benim için ayrı bir gurur kaynağı" şeklinde konuştu.