Ryan Babel'den olay tweet!

Ryan Babel'den olay tweet!
Ryan Babel'den olay tweet!
Birleşik Arap Emirlikleri ekibi Al Ain'de forma giyen Hollandalı futbolcu Ryan Babel, twitter'dan kendisini eleştiren kadın bir taraftara tacizvari ifadeler kullandı.

Ryan Babel, Real Madrid Teknik Direktörü Rafael Benitez'in takıma defansif bir futbol oynattığını haberleştiren bir gazetenin linkini paylaşarak "Hmm" şeklinde tweet attı. Bir kadın Liverpool taraftarı, bu tweete "Neden ondan bu kadar nefret ediyorsun? Sen Twitter'dan takipçilerine Whatsapp'ta eklemeleri için yalvarırken o Real Madrid'i çalıştırıyor" şeklinde yanıt verdi.

Bu yoruma sinirlenen Hollandalı yıldız ise "Bence futbol konuşmayı bırakıp, göğüslerini büyütmeye konsantre olmalısın. Sen bir kızsın ve çizgini aşma. Erkek kardeşin ya da erkek arkadaşın bu yorumu yaparsa o zaman tartışabiliriz" ifadelerini kullandı.

İngiliz medyası, söz konusu konuşmayı "cinsiyetçilik" olarak değerlendirdi ve 28 yaşındaki futbolcuyu ağır bir şekilde eleştirdi.

Ryan Babel, Liverpool'da oynadığı dönemde hocası Benitez'in oyun felsefesini ve tercihlerini eleştiren ifadeler kullanmış, bu ifadeler İngiliz medyasında sıkça gündeme gelmişti. Hollandalı oyuncu, yaz başında Real Madrid ile anlaşan teknik adam için, "Benitez Real'e mi?, O Ronaldo'yu iyi bir savunmacı yapacaktır" şeklinde tweet atmıştı.