'Sabri denen gariban 4.8 milyon nasıl bırakır?'

'Sabri denen gariban 4.8 milyon nasıl bırakır?'
'Sabri denen gariban 4.8 milyon nasıl bırakır?'
Galatasaray camiasının duayen ismi Hayri Kozak, Sabri Sarıoğlu'nun sezon başı imzaladığı 1+1 yıllık sözleşmedeki 'otomatik uzatma' maddesinin iptali konusunda yönetime ağır eleştirilerde bulundu.

Hayri Kozak, Galatasaray Kulübü'nün bugün yapılan Divan Kurulu Toplantısı'nda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kulüp Başkanı Dursun Özbek'in, eski teknik direktör Hamza Hamzaoğlu ile futbolcular Sabri Sarıoğlu ve Kevin Grosskreutz hakkında hatalı kararlar verdiğini savunan duayen isim, "Hamza Hamzaoğlu meselesi hemen geçiştirilecek bir konu değil. Son seçim öncesi sayın başkan, 'Seçilirsek Hamza Hamzaoğlu ile uzun süreli çalışmayı düşünüyorum' dedi. Sonrasında da hep destek açıklamaları yaptı. 10 Kasım'da dedi ki; 'Ben görevde olduğum sürece Hamza Hamzaoğlu göreve devam edecek.' Haziran 2015'te Hamza Hoca ile 3 yıllık sözleşme yapıyor. 'Onsuz yapamam' diyen başkan, 7 gün sonra Hamzaoğlu'nu Arena'ya çağırıp, yolu ayırıyorlar" dedi.

Kozak'ın açıklamaları şöyle:
"Hamzaoğlu şudur budur ayrı ama görevine böyle son vermek Galatasaray'a yakışan bir tavır değil. Hemen sonra başkanımız Mustafa Denizli ile el sıkışıyor. Mustafa Denizli ile yapılan 5 günlük görüşme süresinde nakit bir ödeme yapıldı mı merak ediyorum.

"ADAM GİTTİ TIK YOK"

Kevin Grosskreutz a sözleşme yapıldı. Adam elini kolunu sallaya sallaya gidiyor. Adam gitti tık yok. Bu adam Galatasaray'dan nakit avans aldı mı? 1,5 milyon Euro bonservisinin ne kadarı verildi. Gidiş-geliş masrafları ne oldu? Dünyada böyle birşey olmuş mudur? 'Annemi özledim' dedi ve gitti, bu da bizim başımıza geldi.

"SABRİ KENDİ Mİ VAZGEÇTİ?"

Sabri Sarıoğlu 15 sezon Galatasaray'da 422 maç oynamış. Herhalde hep kötü oynasa bu kadar oynayamaz. Sözleşmesinin son 1 yılının iptali nasıl oldu? Sabri kendi mi vazgeçti? Eğer yönetim 'Sen bu parayı hak etmedin' diye iptal ettiyse, bu oyuncu hala niye oynuyor?

"YALAN HABER KOYUYORUZ"

Geçen Pazar yaşanan olay Galatasaray'ın iletişimi için facia. Yalan haber koyuyoruz, sen şahit olarak kendine Brezilya'daki Alex'i mi buldun? Adam açıklama yaptı 'Böyle virgül kadar bir açıklamam olmadı' diye. Böyle kaynağı olmayan bir haber kullanmak affedilir değil.

Hayri Kozak ve diğer üyelerin eleştirilerine yönetim kurulu adına cevap veren Fatih İşbecer ise şok bir ifade kullanarak, "Galatasaray fakirleşirken, bazı kişiler zenginleşmiş" dedi. İşbecer, şöyle devam etti:
"Galatasaray son 10 senede halı altına süpürülen kronik sorunlarını düzeltme yoluna girmiştir. İki transfer yapıp, tribünlere oynayarak günü kurtarabilirdik. Ama bunu yapmayıp zoru seçtik. Bu kulübün imzaladığı sözleşmelerin tümü Sevr anlaşmasından beter. Sabri konusunda da kulübü koruyan maddeler de vardı. Şimdi daha da düzeltme yoluna gittik. Ve artık sözleşmeye tek taraflı feshi kabul ettiriyoruz."   

Daha sonra üye kürsüye bir kez daha çıkan Kozak,, "Sevgili Fatih İşbecer beni hayal kırıklığına uğrattınız dedi ve, "Bu hesapları bilen çalışkan bir yönetici olarak daha açıklayıcı olmanız gerek. Küçük sorun dediğiniz Grosskreutz ve Mustafa Denizli'ye ödenen 1,5 milyon Dolar nasıl oldu? Basit sorulara afaki detay demek olmuyor. Sabri denen gariban 4.8 milyonu nasıl bırakır? Demek ki siz yolladınız. Yolladıysanız açıklayın" eleştirisinde bulundu. (DHA)