Sabri Reis: Sözleşmemi yanlış biliyormuşum

Sabri Reis: Sözleşmemi yanlış biliyormuşum
Sabri Reis: Sözleşmemi yanlış biliyormuşum
Sarı kırmızılı taraftarların 'Sabri Reis' diye çağırdığı kaptanlarından Sabri Sarıoğlu, temmuzda 30 yaşına basacağını belirterek, "5-6 yıl daha oynamayı istiyorum. Kendimde o enerjiyi buluyorum. Galatasaray da isterse son noktayı burada koymak istiyorum" dedi

Radikal.com.re - Galatasaray taraftarının ‘Sabri Reis’ diye çağırdığı kaptanları Sabri Sarıoğlu, 6 yıl daha futbol oynamayı planladığını söyledi. Sabri, futbola son noktayı Galatasaray’da koymayı arzuladığını ancak kulüp istemezse de başka takımlara gidebileceğini anlattı.

Oynadığı bir reklam filmiyle de dikkatleri üzerine çeken sarı kırmızılıların Sarıoğlu, Hürriyet gazetesine açıklamalar yaptı. 3 ay sonra 30 yaşına gireceğini belirten Sabri, “5-6 yıl daha oynayacağım” dedi. İşte Sabri'nin açıklamalarından çarpıcı bölümler:

‘BEN DE SÖZLEŞMEMİ YANLIŞ BİLİYORDUM’
"Sözleşmemle ilgili yanlış bir bilgi var. ‘15 maçta ilk 11 veya 30 maçta forma giyme’ şartı diye bir madde var. Zaten 18-19 maç ilk 11 oynadım ve sözleşmem otomatik olarak uzadı. Açıkçası ben de yanlış biliyordum ama 2-3 ay önce kulüp menajerimiz Cenk Ergün bana gösterdi. Kulübümle de sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum. Benle çalışmak isterlerse seve seve imza atarım. İstemezlerse de başka bir takım da oynarım.

3 ay sonra 30 yaşına gireceğim. Daha 5-6 yıl futbol oynayacak enerjiye, kondisyona ve kafa yapısına sahibim. Bu nedenle de yüzden sonrası için hiçbir plan yapmadım.

‘İNGİLTERE’DE FUTBOL OYNAMAK İSTERDİM’

Avrupa’ya gitmeyi düşündüm. Takım olarak bir hedefim olmadı fakat lig olarak İngiltere’de oynamak isterdim. Ancak her zaman “Galatasaray’ın menfaatlerini düşünerek hareket etmek istiyorum” dedim. Bana Avrupa’nın önemli takımlarından ciddi teklifler de geldi. Fakat o günün şartlarında uygun bulmadım. Galatasaray’da kaldığım ve Avrupa’ya gitmediğim için de hiçbir zaman pişmanlık duymadım.

Burada yetiştim, büyüdüm ve burada Sabri Sarıoğlu oldum. Sakatlığım olmadığı sürece de uzun yıllar Galatasaray ile futbol kariyerime devam etmek istiyorum. 

‘SABRİ REİS DENİLMESİNDEN MUTLUYUM’

Taraftarın ‘Sabri Reis’ lakabını taktığı ve sosyal medyada da bu isimle hesaplar açılan Sabri Sarıoğlu, bundan hoşnutsuz değil aksine o da eğlendiğini söylüyor. Herkese saygı duyduğunu anlatan Sabri, şöyle diyor: “Taraftarların bana ‘Sabri Reis’ demesinden tabii ki mutluyum. İnsanlar mesajlar, fotoğraflar paylaşıyor. Yazılan çizilene bugüne kadar cevap vermedim, vermem de. Bana göre insanlar daha çok sevdiklerini bu kadar çok konuşurlar. Bir tek haddini aşanlar rahatsız ediyor.”


Ergün Penbe’nin yeri başkadır

Arkadaşımla anlaşmazlığım olmadı ama Ergün Penbe ile inanılmaz bir yakınlığımız vardı. Şu an Yekta ile Aydın ile idman dışında da ailececek görüşüyorum.

Türk hocalar duygusal

Hiçbir zaman ayrımı yapmadım ama Türk antrenörler olaylara biraz daha duygusal bakabiliyor. Yabancılarla fark olduğunu düşünmüyorum. Önemli olan futbolcuya bakıştır.

En çok Ribery zorladı

Çok sayıda yetenekli ve kaliteli futbolcu ile oynadım ancak Ribery ayrı bir yere sahip. Fransa ile oynadığımız hazırlık maçında harika oynamıştı ve beni çok zorlamıştı. Onunla aynı takımda da oynayabildiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Harika bir futbolcu ve çok sevdiğim bir insan.

Elbette en iyisi Messi!

Bana göre Dünyanın en iyi futbolcusu Messi. Messi ve Ronaldo’nun yer alacağı Dünya Kupası’nın çok iyi bir organizasyon olacağından eminim. Şampiyonluk adaylarım İspanya ve Almanya’dır.

"Taraftar olsam Sabri’ye kızmazdım"
Sabri, kendisine yapılan eleştirilerin objektif olmadığını söyleyerek, “Dışarıdan Sabri’yi izleyen biri olsaydım eleştirmezdim” diyor.

Sabri Sarıoğlu, bir çok hoca gelip geçmesine rağmen sarı kırmızılı takımın vazgeçilmez isimlerinden biri oldu. Buna karşın en çok eleştirilen isimlerden... Sabri, “Ben taraftarın yerinde olsaydım Sabri’yi eleştirmezdim” diyor.
Oynarken bile kendi özeleştirisini yaptığını söyleyen Sabri, “Futbolcu olmayıp dışarıdan Sabri’yi izleyen biri olsaydım yine de eleştirmezdim. Çünkü bazı şeyleri insanlar görmezden geliyor, objektif olamıyorlar. Söylenecek çok şey var ancak şu an bunları konuşmak istemiyorum. Ama Sabri’nin yürekten ve isteyerek oynadığını bilirdim” diye konuşuyor.

Favori yazarı Ahmet Ümit

Futboldan arta kalan zamanlarımda kitap okuyorum. Ahmet Ümit’in ‘ İstanbul Hatırası’ ve ‘Beyoğlu Rapsodisi’ni okudum. Daha çok tarihi ve polisiye kitaplara ilgi duyuyorum. En son izlediğim film ise Russell Crowe, Jennifer Connelly ve Emma Watson’ın başrollerini oynadığı Nuh: Büyük Tufan. Fakat film beklentilerimi karşılamadı.

Esprilerden hiç rahatsız olmuyorum

Yaptığı isabetsiz ortalardan reklam üretilen Sabri Sarıoğlu, “Senaryoyu okuduğumda fikir hoşuma gitti. Kendimle barışık bir insanım” diyor. Sabri reklamın serüvenini şöyle anlatıyor: “Devre arasına denk geldi ve senaryoyu okuduğumda fikir hoşuma gitti. Senaryoya bakınca iyi bir şeyler çıkaracağımıza inandım. Göz önünde olan insanlarız ve iyi bir projeydi. Kendimle barışık bir insanım ve reklamda beni cezbeden esprili konusu oldu. Zaten senaryonun bazı yerlerine eklemeleri kendim yaptım. Yönetmenle oturup konuştuk. Yıllardır benim üzerime espriler yapılıyordu. Beni sevenlere ben de bu şekilde bir reklam filmiyle yanıt vermiş oldum. Bir sıkıntı hissetmedim.
Arkadaşlarım ve ailem çok beğendi ve olumlu tepkiler verdiler.”