'Sabri Reyiz kale şu yanda'

'Sabri Reyiz kale şu yanda'
'Sabri Reyiz kale şu yanda'
Ziraat Türkiye Kupası E Grubu'nda Kastamonuspor 1966 ile Galatasaray arasında oynanan maçtan notlar...

LIONEL CAROLE DÖNDÜ

Galatasaraylı futbolcu Lionel Carole uzun süreli sakatlığının ardından ilk kez 11'de kendine yer buldu. Kupada ve ligde Akhisar Belediyespor maçlarında yedek soyunan Sabri de bu maçta formayı aldı.

TARAFTARDAN İLGİ

Galatasaraylı taraftarlar, takımlarını Kastamonu'da yalnız bırakmadı. Yaklaşık 700 sarı kırmızılı taraftar, karşılaşmayı kendilerine ayrılan tribünde izledi. Kastamonusporlu taraftarlar da takımlarına destek için stadın büyük bölümünü doldurdu.

İLGİNÇ PANKART

Tribündeki Kasatmanusporlu bir taraftarın, 'Sabri Reyiz; Gözünü seveyim bizi vurma, kale şu yanda' yazılı pankart açması dikkati çekti

BİNALARA ÇIKIP İZLEDİLER

Bazı taraftarların saha dışında kullanılmayan bina ve tepelere çıktığı görüldü. Maç öncesi 50 TL'den satılan biletler tükendi.

MAÇA GİREMEDİLER

4000 kişilik statta 2500 kişilik maraton tribününe güvenlik amacıyla sadece 300 taraftar alındı. Maraton tribününün çökme riskine karşı bu önlem alındığı belirtildi. Maraton tribünü için bilet alan taraftarların ise dışarıda kaldığı iddia edilirken, bu taraftarlar stadın tel örgü ile çevrilen kuzey tarafında dışarıdan karşılaşmayı izledi. Bülent DİKTEPE (DHA)