Sabri Reyiz sol ayağının farkına vardı!

Sabri Reyiz sol ayağının farkına vardı!
Sabri Reyiz sol ayağının farkına vardı!
Sivasspor maçında sol ayağıyla nefis bir gol atan Sabri Sarıoğlu, devre arasında soyunma odasını sarstı. Hamza Hamzaoğlu'nun "Sende ne cevherler varmış" diye takıldığı 30 yaşındaki futbolcu, "Ben bile farkında değildim" yanıtını verirken, takım arkadaşları ise sarı-kırmızılı oyuncuya "Bundan sonra sağ ayağını fazla zorlama" diye espri yaptı.

Ziraat Türkiye Kupası yarı final ilk maçında Galatasaray , konuk ettiği Sivasspor'u 4-1 mağlup etti. Kuşkusuz karşılaşmaya damgasını vuran an 32. dakikada yaşandı.   

Sağlak olan Sabri Sarıoğlu, ceza sahası dışından sol ayağıyla attığı muhteşem gol ile skora eşitlik getirdi. Taraftarı coşturan bu gol, devre arasına da damgasını vurdu. Öyle ki Galatasaray soyunma odasında çok ilginç diyaloglar yaşandı.

"BEN BİLE FARKINDA DEĞİLDİM"

Soyunma odasına girdiğinde, takım arkadaşları ve hocası Hamza Hamzaoğlu gibi Sabri de gülüyordu, çünkü o da sol ayağıyla attığı gole şaşırmıştı.

Sabri: Sol ayağımın kıymetini bilmiyorsunuz, beyler!
Arkadaşları: Asıl sen bilmiyorsun. Bugüne kadar sağ ayağınla vuracağına solla vuracakmışsın. Daha çok gol atardın..
Sabri: Hemen unutun, geçen sene son dakikada kazandığımız 3-2’lik Gençlerbirliği maçında golün ortasını da solla kesmiştim.
Arkadaşları: Sağ ayağını fazla zorlama, artık sol ayağını dene.
Sabri: Bundan sonra yeni taktik şutları sol ayağımla çekeceğim. Ben bile farkında değildim böyle bir sol ayağımın olduğunun.
Hamza Hamzaoğlu: Sabri sende ne cevher varmış. Fark etmemişiz.
Sabri: Futbolu bırakacaktım sol ayağım ile bunları yapabileceğimi ben bile yeni fark ettim hocam.