Sabri Sarıoğlu fena patladı!

Sabri Sarıoğlu fena patladı!
Sabri Sarıoğlu fena patladı!
Galatasaray'ın sözleşme yenilemediği Sabri Sarıoğlu, yıllık ücretine ilişkin tepkilere cevap verdi. Deneyimli futbolcu, sosyal medyada kendisi hakkında yapılan eleştiriler hakkında, "Karşımda otursa kekeler, imza isterler ama sosyal medyada cesaretli oluyorlar" dedi.

Sabri Sarıoğlu, Avusturya kampında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Emektar oyuncunun açıklamaları şöyle:

"NİYE SÖZLEŞMEM BÜYÜTÜLDÜ ANLAMIYORUM"

Gerekli cevapları Cüneyt abi ve hocamız veriyor. Yok transfer yapılacak, yok o... Her oyuncuya kapımız açık. İdmanda rekabete gireriz, Kim iyiyse o oynar. Maxi Pereira veya başkası, ben kendime güveniyorum. Çok iyi bir sezon geçirdim. Sözleşmem bitti. Beni çağırdılar 5 dakika imza attım, çıktım. Niye büyütüldü anlamıyorum. Önemli olan Galatasaray 'ın başarısıdır. Sanki çok kötü sezon geçirdim, takım şampiyon olamadı da 'Neden sözleşmesi iyileştirildi, neden sözleşme yenilendi' deniyor. Kulübümde şahıslarla sorun yaşamadım. Kadro dışı kaldığım dönemi biliyorsunuz. Kulübüm bunu bana uygun görmüş. Daha uzun imzalamak isterdim. Kulübüm ne derse kabul ettim.

Hamzaoğlu'ndan Mario Gomez itirafı

"SOSYAL MEDYA UMRUMDA BİLE DEĞİL"

Sosyal medyada ben ne desem aksi çıkıyor. Umurumda bile değil orası. 'İdmanda cirit attı, Olcan Adın'ı sakatladı' dediniz. Ben rahatım. Yıllarca bunu çektim. Galatasaray'da en yükseği de gördüm, dibi de gördüm.

"SPOR YAZARLIĞI PLANIM YOK"

26 Temmuz'da 31 yaşıma gireceğim. Futbol oynamaya devam edeceğim. 1996 yılında giriş yaptım, burada bitirmek istiyorum. Cüneyt Tanman ve Bülent Korkmaz gibi. Kaptanlık bandını Ahmet takmış, Mehmet takmış, X biri takmış benim için önemli değil. Spor yazarlığı gibi bir planım yok. Galatasaray'ın başarısı için çalışıyorum. Kötü dönemler de yaşadık, futbolda hep pohpohlanmak yoktur, protestolar da vardır.

"MELO GİDER BAŞKASI GELİR, BEN GİDERİM BAŞKASI GELİR"

Felipe Melo çok hırslıdır. Bir diyaloğumuz oldu, sakin olmasını söyledim. Sinirleri gerildi. Hoş olmayan bir görüntü çıktı, ama devre arasında görüştük. Benden özür diledi. Her zaman sahada olanın sahada olmasından yanayım. Bu muhabbeti hiç uzatmadım. Sarılarak o gün dışarı çıktık. Melo yıllardır iyi hizmetler etti. Yazıp çiziyorsunuz, kendi kararı sözleşmesi var Galatasaray'da. 'Ben gidiyorum, eyvallah' diyip gidemiyorsunuz. Buna hocamız ve yönetiminiz karar verecek. Şahsi kararıdır. Melo gider başkası gelir, ben giderim başkası gelir. En iyi oyuncular da geliyor zaten.

ARDA TURAN'IN BARCELONA TRANSFERİ HAKKINDA

Galatasaray formasını giymekten gurur duyuyorum. Altyapıdayken Avrupa'yı istiyordum, ama pişmanlık duymadım. Arda Turan için çok sevindim. Zirveye ulaştı, aradım tebrik ettim. Başarılı olacak. 6 ay maça çıkamayacak ama kendini iyi hazırlayacaktır. İnanılmaz iyi bir insan. Etrafa neşe saçıyor. Sırtınızı döndüğünüz zaman güveneceğiniz bir insan. Atletico Madrid'de yaptıkları da belli. Daha da üst seviyelere çıkacaktır. Barcelona'dan üst seviye yok ama Şampiyonlar Ligi kupası eksik onda. İnşallah onu da kazanır.

FENERBAHÇE 'NİN TRANSFERLERİ HAKKINDA

Fenerbahçe dünyaca ünlü isimler alıyor. Bunun sıkıntılı yanı da var. İstediğiniz kadar alın, yumruk haline gelemezseniz başarılı olamazsınız. Herkes kendi hesabını yapıyor. Biz kadromuzu koruyoruz. Lukas Podolski geldi. Cem Karacan, Bilal Kısa geldi. Başarı her zaman istikrardan geçer. Bizde çilek furyası vardı. Sonuçta şampiyon kadromuz var. İlla ki dünya yıldızına gerek yok. Franck Ribery'i de kimse tanımıyordu. Ribery sivildi, tanımamıştım mesela. Didier Drogba da geldi bize. Hocamız hesabını yapıyordur bize çalışmak düşer.

"İÇLERİNDE GALATASARAY TARAFTARLARI DA VAR"

Sosyal medyada afedersiniz bana laf sokuyorlar. Sizin gibi karşımda otursa kekeler, benden imza ister ama sosyal medyada cesaretli oluyorlar. Moralim bozulmuyor. Umursamıyorum bile. Sallayanların içerisinde Galatasaraylı olanlar da var. Coşuyorlardı benle, ama sezon bitince unutuyorlar. Bunlardan bugüne kadar rahatsız olmadım."

Galatasaray'da en acı Bruma itirafı!