Sabri Sarıoğlu gerçeği: 27.5 milyon TL

Sabri Sarıoğlu gerçeği: 27.5 milyon TL
Sabri Sarıoğlu gerçeği: 27.5 milyon TL
Galatasaray, son 1.5 yılda sağ bek için düşünülen üç futbolcunun bonservisine 8.2 milyon Euro ödedi. Ancak Veysel Sarı satıldı, Salih Dursun kiralandı, Tarık Çamdal, yedek kulübesine hapsoldu. Yıllık ücreti eleştirilen Sabri Sarıoğlu ise ilk 11'in vazgeçilmezi kaldı.

Sarı-kırmızılı yönetim, son 1.5 yılda sağ beki garantiye almak için yaptığı üç transferde de umduğunu bulamazken, formayı giyen 31 yaşındaki emektar isim Sabri Sarıoğlu oldu. Üç isim için sadece bonservislere ödenen rakam 8.2 milyon Euro (Bugünkü kurla 27.5 milyon TL) oldu.

Galatasaray'ın Grosskreutz planı

DEVEDE KULAK

Habertürk Gazetesi'nde yer alan habere göre; takımın en çok eleştirilen isimlerinin başında gelen Sabri’ye yapılan yüzde 113 zam çok eleştirilmiş, ücretinin 4.8 milyon TL’ye çıkarılması nedeniyle taraftarlar yönetime ateş püskürmüştü. Ancak yönetimin bu mevki için harcadığı paraların yanında bu rakam devede kulak kaldı.

SALİH'İN SATIN ALMA OPSİYONU

Trabzon’da Mancini döneminde Eboue’li, Sabri’li kadroda bu bölgeye alternatif olarak gösterilen isimlerden ilk gelen Salih Dursun’du... 17 Ocak 2014’te Kayseri’den 2 milyon 750 bin Euro bonservis bedeli karşılığında transfer edilen Salih’le 4.5 yıllık sözleşme imzalandı. Genç oyuncuya da bu süre içinde garanti 6.2 milyon TL ücret ödenecekti. Ancak Salih, beklentileri boşa çıkardı, 4 Temmuz 2014’te Olcan Adın’ın transferine karşılık bedelsiz olarak iki yıllığına Trabzon’a kiralandı. Bordo-Mavililer, bu sezon sonunda 1 milyon 750 bin Euro ödemeleri halinde Salih’in bonservisini alabilecek.

FİYASKO TRANSFER TARIK

Galatasaray için sağ bek konusundaki en büyük hayal kırıklığı Tarık Çamdal'dı... 1 Eylül 2014’te Eskişehir’den alınan bu oyuncu için tam 4 milyon 750 bin Euro bonservis bedeli ödendi. Tarık da 5 yıl için toplam 6 milyon 955 bin Euro’ya imza attı. Affedilmesinin ardından formayı bir daha çıkarmayan Sabri, Tarık’ın pabucunu dama attı. Hüsran yaratan Tarık, ligde oynanan son Torku Konya deplasmanının kafilesine bile alınmadı.

VEYSEL DE KALICI OLAMADI

Ünal Aysal yönetiminin ikinci hamlesi Veysel Sarı oldu. Galatasaray, 3 Şubat 2014’te bu oyuncuyu 400 bin Euro karşılığında Eskişehir’den aldı. Ayrıca Es-Es'ten 300 bin Euro’luk alacağını da sildi. Veysel’le toplam 12 milyon 150 bin TL karşılığında 4.5 yıllık kontrat yapıldı. Bu oyuncu da beklentileri karşılayamayınca, Hamza Hamzaoğlu geldikten sonra Kasımpaşa’ya satıldı.

Telles'in menajerinden Hamzaoğlu tepkisi