Sabri Sarıoğlu gerçeği! İşte o madde...

Sabri Sarıoğlu gerçeği! İşte o madde...
Sabri Sarıoğlu gerçeği! İşte o madde...
Sezon başında yıllık ücreti 4.8 milyon TL'ye çıkarılan Sabi Sarıoğlu, 6 resmi maçta daha ilk 11'de forma giyerse sözleşmesindeki 1 yıllık opsiyon devreye girecek.

Sarı-kırmızılı kulüp, yaz transfer döneminde Sabri Sarıoğlu'nun sözleşmesiyle ilgili Borsa'ya, “Sabri Sarıoğlu ile şirketimiz arasında 1+1 sezon (son sene opsiyonlu) için sözleşme yenilenmesi konusunda mutabakata varılmıştır. Opsiyon şartı futbolcunun 2015-2016 sezonunda 15 resmi maçta ilk 11’de oynaması veya 20 resmi müsabakada fiilen oynaması halinde geçerlilik kazanacaktır” bildiriminde bulunmuştu.

Skorer.com'un haberine göre; 31 yaşındaki oyuncu, şimdiden Süper Lig’de 6, Şampiyonlar Ligi’nde 2 ve TFF Süper Kupa'da 1 olmak üzere toplam 9 karşılaşmada ilk 11’de sahaya çıktı. Türkiye Kupası dahil olmak üzere sezonun kalan kısmında 6 maça daha ilk 11’de başlarsa Sabri’nin sözleşmesi otomatik olarak 1 yıl daha uzayacak.

Tecrübeli oyuncu, 3 maçta ise sonradan oyuna girdi. Böylece 12 maçta fiili olarak sahada yer alan Sabri, bu kategoride de sezon sonuna kadar 8 maçta çeşitli sürelerle sahada yer alırsa yine sözleşmesi yenilenecek.

Yıllık 4.8 milyon TL garanti ve maç başına 45 bin TL kazanan saı-kırmızılı oyuncu, 15 resmi müsabakada fiilen oynaması durumunda 300 bin TL prim alacak. 30 resmi müsabakada oynaması durumunda ise futbolcuya 300 bin TL daha prim verilecek.