Sabri Sarıoğlu küllerinden doğdu

Sabri Sarıoğlu küllerinden doğdu
Sabri Sarıoğlu küllerinden doğdu
Sezon başında kadro dışı bırakılan Sabri Sarıoğlu, 3.5 ay sonra döndüğü Galatasaray'da Mersin İdmanyurdu maçının kahramanı oldu.

Sezon başında hiçbir gerekçe gösterilmeden kadro dışı bırakılan Sabri Sarıoğlu, 3.5 ay A2 takımı ile antrenmanlara çıktı. Transfer döneminde kendisine gelen teklifleri hiç düşünmeden reddeden tecrübeli isim, futbolu Galatasaray ’da bırakmayı göze aldı. 2015 Mayıs ayında sözleşmesi bitecek olan Sabri, kadro dışı kalınca yeşil sahalara veda etmeyi dahi düşündü. Yaz boyu A2 takımında idmana çıkan Sabri, yalvar yakar çıkarttığı lisansı ile Galatasaray’ın can simidi oldu. Sezon başında A2 takımına gönderilen ve sezon sonu sözleşmesi bitecek Sabri’ye dönemin yönetimi ve teknik heyeti TFF’ye Ağustos ayında gönderdiği listede bu oyuncuya yer vermedi.

Galatasaray'ın Diyarbakır maçı kadrosu


YÖNETİMDEN TEK RİCADA BULUNDU

Hürriyet Gazetesi'nden Ali Naci Küçük'ün haberine göre; tarihler 31 Ağustos olmuş ve son yapılan transferler ile birlikte listelerin teslim edilmesine birkaç gün kalmıştı. TFF’ye ismi bildirilmemesi halinde Sabri A2 takımında da maça çıkamayacaktı. Sabri harekete geçti. Yönetimi aradı ama ulaşamadı, Florya’daki Sportif Direktör Cenk Ergün’e tek bir ricada bulundu: “Tamam A2 takımı ile çalışıyorum. Kadro dışıyım. Bari, en azından bana lisans çıkartın da A2 takımında sahaya çıkıp en azından oynayayım.” Tecrübeli futbolcunun o son günlerde yaptığı ricası gündeme alındı. TFF’ye gönderilen son listeye Sabri Sarıoğlu da eklendi. Ve Ünal Aysal’ın başkanlığı bırakması ile Galatasaray’a geri dönen Sabri, Mersin İY Maçındaki futbolu ile galibiyetin mimarı oldu.

10 KİLOMETREDEN FAZLA KOŞTU

Galatasaray Kulübü ile özdeşleşmek adına 30 yaşında dahi futbolu bırakmayı göze alan Sabri, Mersin İdmanyurdu karşısında 1 asisti ve penaltıyı getiren pozisyonda verdiği pas ile Galatasaray’ın 2 golünü birden hazırlayan isimdi. Mersin maçında 10 bin 201 metre mesafe kat eden Sabri Sarıoğlu, 2 golün mimarı olurken başarılı bir istatistikle forma giydi. Yüzde 75 pas yüzdesi ile oynayan Sabri, 53 kez topla buluştu. Sabri, 4 kez rakibinden top çaldı. 1 asist ve 1 penaltıyı getiren pasın yanı sıra 28 pas girişiminde bulundu.

Galatasaray için Güray Vural iddiası!


TWITTER’I SALLADI

@TekYurekcom: Golün yarısı Sabri Sarıoğlu’na yazılır!

@alkanGS57: Rakip kontraya çıkacakken topu kesiyor, yetmezmiş gibi asisti yapıyor! SABRİ SARIOĞLU!

@Cimbom Haber_: GOLÜN %99’U SABRİ SARIOĞLU !

@MuratCem1905: Maçın yıldızı; Sabri Sarıoğlu Kırılma noktası; Hakan Balta’nın kestiği pozisyon Tebrikler Galatasaray. Bu inançla oynayalım yeter ki.

Galatasaray'da 11 futbolcu yolcu