Sabri'ye bir destek daha

Sabri'ye bir destek daha
Sabri'ye bir destek daha
Galatasaraylı Sporcular Derneği, sarı-kırmızılı futbol takımının Avusturya kampı kadrosuna alınmayan Sabri Sarıoğlu için destek mesajı yayımladı.

İSTANBUL - Dernekten yapılan yazılı açıklamada, Sabri Sarıoğlu'nun kadro dışı bırakılma şeklinin tasvip edilmediği belirtilirken, şu ifadelere yer verildi:
"Hangi branşta olursa olsun Galatasaray forması için ter akıtan, emek veren ve yüreklerini ortaya koyan sporcularımızın kulüple ilişkilerinin kesilmesini, kaptanımız Sabri Sarıoğlu olayında olduğu şekli ile Galatasaray örf ve teamülleri çerçevesinde kabul etmediğimizi Galatasaraylı Sporcular Derneği olarak ifade etmek isteriz. Sporcularımızın performansları nedeniyle kadro dışı kalmalarını saygı ile karşılamanın yanında, kaptanımızın rencide edilerek takımdan uzaklaştırılmasını da tasvip etmediğimizi camiamızın bilgisine sunarız."

Açıklamada ayrıca, oyuncuların kadro dışı bırakılma sebeplerinin onur kırıcı bulunduğu da kaydedilirken, "Galatasaray Spor Kulübü, ahde vefayı ve insan onuruna saygıda kusur etmeyen bir kültürün bir parçasıdır. Galatasaraylı Sporcular Derneği'nin dün olduğu gibi bugün de gerek spor hayatını sona erdirmiş gerekse faal tüm sporcularımızın haklı davalarında onlarla birlikte olduğunu kamuoyuyla paylaşırız" ifadeleri kullanıldı. (AA)