"Sabri'yi iki günde kim tanıyacak?"

"Sabri'yi iki günde kim tanıyacak?"
"Sabri'yi iki günde kim tanıyacak?"
Teknik direktör Sergen Yalçın, Galatasaray'da takım kaptanı Sabri Sarıoğlu'nun kadro dışı bırakılmasını değerlendirirken, Prandelli tercihine tepki gösterdi.

Sarı-kırmızılılarda yeni sezon büyük bir krizle başladı. Kaptan Sabri Sarıoğlu'nun kadro dışı bırakılması herkesi şaşırtırken, söz konusu kararın yeni teknik direktör Cesare Prandelli tarafından değil yönetim tarafından alındığı iddia edildi.

Sabri'yi neden istemediğini açıkladı


Sergen Yalçın'ın, Prandelli'yi hedef tahtasına koyduğu Habertürk'teki yazısı şöyle:
" Galatasaray ’ın yeni hocası Prandelli, benim için soru işaretleriyle dolu... Madem İtalyan getirecektiniz, Mancini’yi niye gönderdiniz? En azından lige alışmıştı, üstelik şampiyonlukları vardı. Prandelli, İtalya’da hiçbir takımı ilk 3’e sokamamış. Benim açımdan kapalı bir kutu şu anda. Bazı kıstaslarım vardır. Kimse bana İtalya Milli Takımı’ndan ayrıldıktan 3 gün sonra Galatasaray’a imza atıp Türkiye ’ye rotayı kıran biri için ‘Üst düzey bir teknik adam’ diyemez. Albenisi, vizyonu olan, çok arzu edilen bir hoca olsa, tercihi Türkiye mi olur? Ölüm tehditleriymiş, geçiniz efendim. 4. yıldız yarışında, Türkiye’yi hiç tanımayan biri getirilir mi? Bu yabancı hayranlığı niye? Fatih Terim, Mustafa Denizli, Şenol Güneş gibi isimlerin başarıları ortada. Bakın Ersun Yanal, Galatasaray’ın 9 puan önünde Fenerbahçe ’yi şampiyon yaptı. İlla yabancı olsun diye, karizması, albenisi olmayan birini aldılar.

AYBABA, BILIC'TEN BAŞARILIYDI

Enteresan bir ülkeyiz. Kendi hocalarımıza değer vermezsek, yabancılarla bir arpa boyu yol alamayız. Bizim hocalar, birkaç istisna dışında her zaman yabancılardan daha başarılı olmuşlardır. Çünkü bu coğrafyayı tanırlar. Karşıdakinin ruh halinden anlarlar. O yokluk döneminde Samet ağabey bile Beşiktaş ’ta Biliç’ten daha başarılı oldu.

Ünal Aysal'dan Sabri açıklaması

AVRUPA’DA İŞ BULAMAYANLAR BİZE GELİYOR

Altyapılara, oyuncularımıza önem veren, bizi anlayan, para almaya değil, kalmaya niyetli, öğretici hocalar gelmeli. Türk futboluna katkı sağlamayacak, gereksiz yabancıların Türkiye’de hocalık yapmasından son derece rahatsızım. Bunlar yerli hocaların önünü kapatıyor. Avrupa’da iş bulamıyorlar, burayı tercih ediyorlar. Mancini ne yaptı, ne verdi? Bu gelenlerden bir şey olmaz. Uzun süre Türkiye’de kalamazlar. O yüzden kendi değerlerimize eğilelim. Fatih Terim dışında İtalyanlar, Almanlar, İspanyollar gelip bizden hoca aldılar mı? Zaten Avrupa’da artık 5 yabancı kuralı nedeniyle başarı mucize. Türkiye ligini kazandıracak hoca alacaksın. Kendimizi kandırmayalım. Bu yabancı aşkından vazgeçelim. Lahmacun mahallesinde pizza satılmaz. Artık bu gerçeği herkes öğrenmeli!

SABRİ’YE SAYGISIZLIK YAPTILAR

Türkiye’de maalesef kulüpler, değerlerine bu tür vefasızlıklar yapıyorlar. Her yerde olan bir şey. Sabri yıllarca hizmet etmiş, G.Saray’ın sembol oyuncularından biri. Daha saygılı davranabilirlerdi. Ayrıca Sabri, takımın kalitesine bakınca, o ekipte çok arka planda kalacak bir futbolcu da değil. Hırsıyla, agresifliğiyle, itici gücüyle, ağabey olarak her zaman o kadronun içinde yer bulacak bir isim. Bunun Prandelli’nin kararı olduğunu sanmıyorum. İki günde kimi tanıyacak! Ya yönetim belirlemiştir ya da Mancini söylemiştir. Ancak aynı Mancini’nin, Sabri’yi sol kanatta bile kullandığını unutmayalım!"

Galatasaray'da Ceyhun'la yollar ayrıldı