Şadan Kalkavan hayatını kaybetti

Şadan Kalkavan hayatını kaybetti
Şadan Kalkavan hayatını kaybetti
Fenerbahçe'de yıllarca yöneticilik yapan, eski başkan adayı, başarılı iş adamı Şadan Kalkavan, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Rahatsızlığı nedeniyle geçen hafta hastaneye kaldırılan ve baypas ameliyatı sonrasında dört damarı değiştirilen Şadan Kalkavan, tedavi gördüğü Florence Nightingale Hastanesi'nde 76 yaşında hayatını kaybetti.

ŞADAN KALKAVAN KİMDİR?

1939 yılında Rize'de doğan Şadan Kalkavan, uzun yıllar Fenerbahçe 'de yöneticilik yaptı. 1995-1996 sezonunda Fenerbahçe'nin Trabzonspor ile girdiği şampiyonluk mücadelesini kazandığı sezon kulübün futbol şube sorumlusuydu. Şampiyonluğun ardından başkan Ali Şen'in, başarıda büyük payı olan Oğuz Çetin ve Aykut Kocaman'ı takımdan göndermesiyle görevinden istifa etti. Daha sonra ise bir sonraki başkan Aziz Yıldırım'ın yönetimine girdi.

Fenerbahçe'nin bir diğer başarılı yöneticisi ve eski futbolcusu Selim Soydan ile birlikte değişmez bir ikili oldu. Futbol şubesini birlikte yönetti. Şadan Kalkavan, Aziz Yıldırım kazandığı 2009 seçiminde ona karşı başkan adayı oldu. Kasım 2013 seçiminde ise yönetiminde yer almasa da, Yıldırım'ın karşısında Mehmet Ali Aydınlar'a olan desteğini açıkça belirtmişti.

FENERBAHÇE'DEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Sarı-lacivertli kulüp, 76 yaşında vefat eden eski yöneticilerinden Şadan Kalkavan için başsağlığı mesajı yayımladı. Fenerbahçe'nin resmi internet sitesinde yer alan mesajda, "Kulübümüzün eski yöneticilerinden Şadan Kalkavan'ın yaşamını yitirdiğini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. 1995-2000 yılları arasında kulübümüzde asbaşkan, başkan vekilliği, futbol şube sorumluluğu ve yönetim kurulu üyeliği gibi görevlerde bulunan Şadan Kalkavan, tedavi gördüğü hastanede bugün vefat etti. Merhum Şadan Kalkavan'a Allah'tan rahmet, başta Kalkavan ailesi olmak üzere tüm yakınları, sevenleri ve camiamıza başsağlığı dileriz" denildi.