Sadece Tunç ve İbrahim

Ümit Milli Takım Teknik Direktörü Raşit Çetiner, Çek Cumhuriyeti ile oynadıkları ve 1-1 berabere kaldıkları maçta, takımının performansını beğenmediğini söyledi.

ADAPAZARI - Ümit Milli Takım Teknik Direktörü Raşit Çetiner, Çek Cumhuriyeti ile oynadıkları ve 1-1 berabere kaldıkları maçta, takımının performansını beğenmediğini söyledi. Ümitler'in maça yeterince motive olmadıklarını, onun için de takımın gerçek gücünün sahaya yansımadığını belirten Çetiner, "Çek Cumhuriyeti karşısında takımımızın oyununu herkes gibi ben de beğenmedim. Çünkü takımdaki bazı oyuncular, ligin sonunu getirdikleri için oldukça isteksiz oynadılar. Oyuncularım, beni ilk kez mutlu etmediler. Gerçek gücümüzü sahaya yansıtamadık; çünkü ben oyuncularımın gücünün çok daha üst seviyelerde olduğunu biliyorum. Bizi desteklemek için stadı dolduran izleyicilere de iyi bir futbol seyrettiremediğimiz için üzgünüm. Ancak hazırlık maçı dahi olsa iyi oynayıp, sahadan galip ayrılmalıydık" dedi.
Birçok oyuncusunun, kendilerinden beklenen performansı sahaya yansıtmadığını da sözlerine ekleyen Çetiner, "Ama iki oyuncumu bunun dışında tutuyorum. Takımda isteği ve hırsıyla oynayan Tunç ve İbrahim Toraman'ı çok beğendim. İkisi de canla başla mücadele ettiler" diye konuştu.
Gruptaki rakipleri Slovakya ve Makedonya'nın, Çek Cumhuriyeti ayarında bir takım olduğunu söyleyen Çetiner sözlerini şöyle tamamladı: "Slovakya ve Makedonya karşılaşmaları öncesi, takımımızın son durumunu görmek istedik. Takımdaki eksikliklerimizi gördük. Bu eksikleri Slovakya karşılaşmasına kadar gidermek için çalışacağız."
Ümit Milli Takım futbolcuları ise, Çek Cumhuriyeti maçında iyi oynamadıklarını dile getirerek, "Bu maç bizim futbolumuz için ölçü olmamalı. İyi oynamadığımızı biliyoruz. Takım olarak, gruptan lider olarak çıkacak güce sahibiz" diye konuştular.
(Spor Servisi)