Sadettin Saran: Doğal başkan adayıyım

Sadettin Saran: Doğal başkan adayıyım
Sadettin Saran: Doğal başkan adayıyım
Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, Kırıkkale Üniversitesi öğrencileri ile bir araya geldi. Geleceğin işadamları ve yöneticilerine başarıya ulaşma konusunda tavsiyelerde bulunan Saran, iş hayatı ve Fenerbahçe hakkındaki soruları cevapladı.

Kırıkkale Üniversitesi Yahya Kemal Salonu’nda gerçekleştirilen söyleşiye akademisyenler ile çok sayıda öğrenci topluluğu katıldı. Soru cevap şeklinde yapılan söyleşide Sadettin Saran, mesleki tecrübelerini ve anılarını öğrencilerle paylaştı.

Başarılarının sırrını öğrencilerle paylaşan Saran, “Kırıkkaleli olarak kendi memleketimde öğrencilerle olmaktan çok mutluyum. Ben Kırıkkale’den çıktım. Bu toprakların çocuğuyum Ben pes etmedim, başardım. Pes etmeyin, siz de başarabilirsiniz, ve mutlaka sevdiğiniz işi yapın.” dedi.

“TÜRK SPORUNA YAPILAN BİR SALDIRI”

Sporun önemine dikkati çeken Sadettin Saran, “ Spor yapamıyorsanız mutlaka başka bir meşgale edinin. Türkiye ’de spor yapma bilincini artırmak istediğim için sevmesem de yüzüyorum” diye konuştu.

Saran, bir öğrencinin “ Fenerbahçe başkanı olacak mısınız?” sorusuna, “Ben doğal başkan adayıyım. Ama devam eden bir mahkemem var. Bu kongreye ne yazık ki yetişemiyor. Şu anda Fenerbahçe çok önemli bir dönemeçte. Şampiyonluğa koşarken şu an kongre ile ilgili gündem oluşturmak benim tercih ettiğim bir durum değil” yanıtını verdi.

Sadettin Saran, “Fenerbahçe’ye Trabzon’da yapılan saldırı hakkında ne düşünüyorsunuz” şeklindeki soruya ise şu yanıtı verdi. “Türk sporuna yapılan çok büyük ve çok kötü bir saldırı. Kınıyorum.Olayların bu noktaya gelmesinde tüm spor camiasının ortak sorumluluğu bulunuyor.”

Final Four’a yükselen Fenerbahçe Basketbol Takımı’nı da gönülden desteklediğini belirten Saran, “Tabi ki Fenerbahçe şampiyon olacak” dedi. (Hürriyet)