'Sadri Şener Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu tescilledi'

'Sadri Şener Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu tescilledi'
'Sadri Şener Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu tescilledi'

İbrahim Hacıosmanoğlu

Trabzonsqpor'da sular durulmuyor. İbrahim Hacıosmanoğlu, Başkan Sadri Şener'i suçladı: Şike yasasının değişmesine imza koyarak Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu tescilledi

TRABZON - Trabzonspor'da geçen cumartesi günü yapılan mali genel kurulun tartışması sürüyor. Başkan Sadri Şener'in dün bir radyo kanalında yaptığı açıklamada suçladığı eski yönetici ve başkan adayı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun cevabı sert oldu. Hacıosmanoğlu, "Şike yasasının değişmesine imza koyarak Fenerbahçe 'nin şampiyonluğunu tescilleyenin kendisi olduğunu unutan Sayın Şener bilmeli ki şahsım ve bütün Trabzon sevdalıları bunu asla unutmayacak" dedi.


ŞENER SUÇLAMIŞTITrabzonspor Başkanı Sadri Şener, dün bir radyo kanalına yaptığı açıklamada, kongrede konuşan İbrahim Hacıosmanoğlu'nu suçlayarak, "Hacıosmanoğlu da tabi habersiz bazı şeylerden. Karabük başkanıyla konuşmasından misal vermesi, bu kongreye yakışmaz. Çünkü Trabzonspor kongresi beyaz gömlekli insanlarla dolu. Şike sürecinin göbeğindeki bir adamla telefonla konuşması ve onu orada aktarması şık değil" ifadesini kullanmıştı.DERS ALMASI İÇİN KONUŞTUK AMA..Trabzonspor'un eski başkan yardımcısı ve geçtiğimiz kongredeki başkan adaylarından İbrahim Hacıosmanoğlu, Sadri Şener'e yazılı bir açıklamayla yanıt verdi. Hacıosmanoğlu, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Sadri Şener'in yaptığı talihsiz açıklamaları şaşkınlıkla ve hayretle takip ettim. Trabzonspor Mali Genel Kurulu'nda başkanın ve yönetimin yaptığı yanlışları dile getirip ders alınmasını istemiştik. Kulübümüzün manevi şahsiyetini korumasını beklediğimiz, kongrede çıkıp eleştirilerimize yanıt verme cesareti bile bulamayan Sadri Şener'in kendisini düzelteceğini düşünürken bu tür açıklamada bulunması bizi derin bir üzüntüye itti."


"ŞENER SİSTEMATİK OPERASYONUN BİR PARÇASI"


İbrahim Hacıosmanoğlu, gelinen noktada Sadri Şener'in yanlışlarına devam etme arzusunda olduğunu da ileri sürerek sözlerine şöyle devam etti: "Gerçekte yapması gerekenleri bugüne kadar yapmadığı gibi bundan sonra da yapmayacağı açıkça görülüyor. Oysa bizim en başından beri söylemlerimiz, şike soruşturması sürecinde yaptığı yanlışları gerçek boyutu ile ortaya koymak ve Trabzonsporlular'ı aydınlatmaktı. Yaşanan bu talihsiz süreçte Sadri Şener'in, kadim dostu Aziz Yıldırım'ı ve onun başkanı olduğu Fenerbahçe'yi kurtarmak için nasıl mücadele ettiğini, sistematik olarak yürütülen bu operasyonun bir parçası olduğunu dün gibi aklımızda tutuyoruz."


FENERBAHÇE'NİN ŞAMPİYONLUĞUNU TESCİLLEYEN KENDİSİ


Hacıosmanoğlu, Başkan Sadri Şener'in 6222 sayılı şike yasasının değişmesine imza koyarak Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu tescillediğini de ileri sürerek, "Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu tescilleyenin kendisi olduğunu unutan sayın Şener bilmeli ki, şahsım ve bütün Trabzon sevdalıları bunu asla unutmayacaktır. TFF seçimlerinde her zaman Aziz Yıldırım'ın yanında yer alan, Fenerbahçe ve Beşiktaş 'tan yana tavır alarak bu kulüplerin istediği yönetim kurullarının oluşumuna katkı sağlayan Sadri Şener'in bu ihanetleri de asla unutulmayacaktır" dedi. İbrahim Hacıosmanoğlu, konuşmasının sonunda Sadri Şener'i seçimli kongre kararı almaya davet etti. (dha/ Ömür AVCI)