Sadri Şener: Tüm kupalara talibiz

Sadri Şener: Tüm kupalara talibiz
Sadri Şener: Tüm kupalara talibiz
Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, tüm kupalara talip olduklarını ve bu amaç uğruna sonuna kadar mücadele edeceklerini söyledi.

Ömür AVCI - Başkan Sadri Şener, yeni bir sezona girdiklerini belirterek, "Elbette bu dönemde de tüm kupalara talibiz. Kapasitemizi en üst seviyede kullanarak, arzuladığımız hedeflere ulaşmanın gayreti içerisindeyiz" dedi.

Yönetim kurulu olarak göreve geldikleri ilk günden itibaren bir yanda sportif alanda takımı tekrar eski kimliğine kavuşturmak isterken diğer taraftan da kulübün ekonomik anlamda sağlam temeller üzerine oturtabilmenin mücadelesi içerisinde olduklarını ifade eden Şener, şunları söyledi:

"Bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz borsa operasyonu Trabzonspor’un geleceğine yönelik ciddi bir ekonomik yükü ortadan kaldırmış ve kulübümüzün geleceğini kurtarmıştır. Aynı şekilde büyük önem verdiğimiz projelerden biri olan Uzungöl HES’e de yaptığımız çalışmalar sonucunda EPDK’dan üretim lisansı almış durumdayız. Bu gelişme de kulübümüzün geleceği açısından büyük bir aşamadır. Trabzonspor’a yeni açılımlar getirecektir. Futbol kulüplerinin ekonomik anlamda ne oranda güçlü oldukları şampiyonluklara ve daha büyük hedeflere ulaşabilmelerinin belirleyicisidir."

EKONOMİMİZİ GÜÇLÜ TUTARSAK BAŞARI ARTAR
Trabzonspor’un konumu itibariyle her zaman büyük hedefleri ve zirve beklentisi olan bir kulüp olduğunu ifade eden Şener, "Eğer ekonomimizi güçlü tutarsak başarılarımız daha da artar. Onun için ciddi projeler üretmeli, kamuoyu tarafından da bunların desteklenmesini sağlamalıyız. HES projemizle ilgili gelen kredi taleplerinden ne kadar doğru bir projeye imza attığımız görülüyor. Bu vesileyle projenin olgunlaşma aşamasına gelmesinde emeği geçen herkese bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz" diye konuştu.

EN İYİSİ GALATASARAY
Şener, sportif konulara gelmeleri halinde unutulmaması gereken temel unsurun, Trabzonspor’un beklentiler bazındaki özel durumu olduğunu kaydederek, "Bizim için iki, üç sene sabır gibi bir düşünce söz konusu bile değil. A planımız her sene şampiyonluğa oynamak, B planımız ise gelecek yıllara yönelik oyuncu yetiştirmek olmalı. Bu gözle baktığımızda Galatasaray iyi bir takım oluşturdu. Fenerbahçe ’nin geçen yılki motivasyon değerlerini yeniden yakalayıp yakalayamayacağı şüpheli. Beşiktaş ’ın durumu zor gibi görünse de her zaman koca Beşiktaş’tır" dedi.

JANKO’DAN UMUTLU MESAJLAR
Trabzonspor’un yeni transferi Marc Janko, kendisi ve kariyeri açısından önemli bir dönemin eşiğinde olduğunu söyledi. Porto’dan 2.4 milyon euro karşılığında alınan 1.96’lık dev oyuncu, "Önemli bir ligin en önemli takımlarından birine geliyorum. Bu nedenle doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum. Yeni bir kültür, yeni bir şehirde olmak son derece heyecanlı. En kısa sürede buraya uyum sağlayıp taraftarlarla kaynaşarak zaferler kutlamak için sabırsızlanıyorum" dedi.

Özellikle Porto’da forma giymesinin kendisine ciddi katkılar yaptığına da işaret eden Janko, "Orada elde ettiğimiz başarılarla hem kendi koleksiyonumu genişlettim hem de yeni hayranlar edindim. Porto bu anlamda önemli bir kulüp. Orada olmaktan hep mutluydum ve gurur duydum. Bu nedenle tüm kalbimle bütün iyi dileklerimi iletiyorum" diye konuştu. (dha)