Saffet Sancaklı'dan şike itirafı

Saffet Sancaklı'dan şike itirafı
Saffet Sancaklı'dan şike itirafı
Üç büyük takım Fenerbahçe, Galatasaray ve beşiktaş forması giyen Saffet Sancaklı şike ve teşvik konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu: Şike yapmadım desem yalandır

Eski Milli Futbolcu Saffet Sancaklı, CNN TÜRK’te Aykırı Sorular programında Enver Aysever’in konuğu oldu. 3 büyük takımda top koşturan Saffet Sancaklı bunun hayatındaki en büyük onurlardan biri olduğunu söyledi.


ŞİKE YAPMADIM DERSEM YALANDIR


Sancaklı programda şike ile ilgili görüşlerini dile getirdi. Hayatında teşvik primi almadığını ve vermediğini belirten eski futbolcu, “Ama şike yapmadım dersem de yalandır” şeklinde konuştu.

“Öyle maçlar geliyor ki işte maç berabere biterse iki takımda biri küme düşmüyor biri de bilmem şampiyon oluyor gibi yani. Bu dünya kupalarında bile oldu. Avusturya, Almanya gibi beraberlik yetiyordu berabere bitti maç. Ama ortada para yok bir şey yok. Ama ona da baktığın zaman o da bir şike. Çünkü neden başka bir takımın hakkını yiyorsun. Onun için Türkiye ’de bu futbolun içinde olup da yapmadım diyen varsa ha bilerek yapmamış olabilir, ama ben hiç hayatımda öyle bir işe karışmadım diyen olursa çok inandırıcı değil. Ben daha öncede söyledim. Türkiye’de bu şike konuşulacaksa son 30 yılda ne kadar futbolcu, idareci, yönetici, hoca hatta malzemeci, masör varsa herkes işin içinde.”


HAKAN ŞÜKÜR’ÜN MİLLETVEKİLLİĞİNİ İYİ BULMUYORUM


Saffet Sancaklı Ak Parti Milletvekili eski futbolcu Hakan Şükür’ün şike sürecinde Meclis’te yeterince söz almadığını ifade etti, Şükür’ün milletvekilliğini iyi bulmadığını söyledi. Sancaklı neden iyi bulmadığını programda anlattı.


RIDVAN TÜRKİYE’DE FUTBOLDA HER ŞEYİ BİLEN ADAMDIR


Saffet Sancaklı Türkiye’de en iyi teknik yorumu Rıdvan Dilmen’in yaptığını söyledi. “Türkiye’de en iyi teknik yorumu, kimsenin görmediğini de Rıdvan görüyor. Rıdvan’ın gördüğü çoğu şeyi biz görmüyoruz. Rıdvan yorumculuğun üzerine geçti. Rıdvan Türkiye’de şu anda çok ciddi bir otoritedir. Başbakan futbolla ilgili bir şey konuşmak istediğinde Futbol Federasyonu Başkanı ile görüştüğünü ben pek görmedim. Rıdvan’ı çağırıyor. Rıdvan hem futbolculuktan geldi, hem de yıllardır bu camiaların içerisinde. Rıdvan neredeyse her şeyi bilen adamdır.”


EMRE TÜRKİYE’DE NEREDEYSE İÇ SAVAŞ ÇIKARTACAK


Dünyada ve futbolda ırkçılık konusunun da tartışıldığı programda Saffet Sancaklı adı bu gibi olaylara karışan Futbolcu Emre ile ilgili görüşlerini dile getirdi. “Emre’nin bu son yıllardaki tavırlarından dolayı acil bir şekilde yurt dışına transfer olması gerektiğini söyledim ben. Türkiye’de neredeyse iç savaş çıkartacak… Emre 18 yaşında olsa diyeceğim ki bu çocuk fevri bir çocuk her yere zıplıyor. 30 yaşını geçtin. Artık sen abi oldun. Ama Emre o abiliği yapamadı. Ben saha içinden bahsediyorum. Saha dışında tanıyan herkes diyor ki çok efendi bir çocuk.”