Sağlam: Ben oyuncu göndereceğiz demedim

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Oftaş önünde çok önemli bir galibiyet aldıklarını ve çarşamba günü Şampiyonlar Ligi'nde Marsilya'yı da yenerek yola devam etmek istediklerini söyledi.

  • Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Oftaş önünde çok önemli bir galibiyet aldıklarını ve çarşamba günü Şampiyonlar Ligi'nde Marsilya'yı da yenerek yola devam etmek istediklerini söyledi.
    Sağlam maç sonrası yaptığı açıklamada, "Bu maçın çok zor olacağını biliyorduk. Rakibimiz yıllardır birlikte oynayan ve bence çok doğru işler yaparak iyi sonuçlar alan bir takım. Çok gençler, yılardır birlikte oynuyorlar ve böyle bir rakiple oynamak çok zor. Bir de psikolojik olarak zor olan bir dönemde kazanmak çok da kolay değil. Galibiyete ve morale ihtiyacımız vardı. İhtiyacımız olanı aldık" dedi.
  • Ertuğrul Sağlam, hafta içinde transferlerle ilgili yaptığı açıklamaların yanlış anlaşıldığını, iddia edildiği gibi 7-8 oyuncuyu takımdan göndermelerinin söz konusu olmadığını vurgulayarak, "Ben '7-8 oyuncudan beklentilerimizin karşılığını alamadık' dedim. Bu, onları göndereceğimiz anlamına gelmez. Belki artık daha iyi olurlar ve bu sıkıntı da ortadan kalkar. Devre arasına kadar neler yaptıklarını değerlendireceğiz. Eksiklerimizi tespit ettik. Bu kararlar maçlar tamamlandıktan sonra verilecek. Ancak tabi ileride takıma takviye yapabiliriz" dedi.
  • Gençlerbirliği Oftaş Teknik Direktörü Osman Özdemir ise her zaman futbolun güzelliklerini ortaya koymaya çalıştıklarını dile getirerek, "Rakibimiz tecrübeli bir takım, deplasmanda nasıl oynanır gösterdiler. Çok şanssız bir gol yedik. Gol olacak pozisyonlar ise gol olmadı. Maçın sonuna kadar beraberliği kovaladık ancak olmadı. Skordan değil ama ortaya koyduğumuz futboldan memnunum" dedi.
  • Maçta sarı kart gören Beşiktaşlı oyunculardan Cisse ve Tello, gelecek hafta İstanbul'da yapılacak Çaykur Rizespor karşılaşmasında forma giyemeyecek.
  • Oftaş Kulübü yöneticileri aldıkları kararla, statlarda uygulanan yüzde beşlik kontenjan dışında, rakip takım taraftarlarına maraton tribünün tamamını açtı. Bu karara rağmen Beşiktaşlı taraftarlar, kale arkası tribünün yanı sıra maratonun yarısında da yer aldılar. Ankara 19 Mayıs Stadı'nda oynanan karşılaşmada bilet fiyatları 10, 20 ve 40 YTL olmasına karşın, tribünlerde çok büyük boşluklar göze çarptı.
  • Protokol tribününde, Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören yerini almazken, Gençlerbirliği Oftaş Kulübü Başkanı Turgay Kalemci ise takımını yalnız bırakmadı. Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Ünsal, Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav ve Ankaragücü Kulübü Başkanı Cemal Aydın da maçı izleyenler arasında yer aldı.
  • Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, dün Milli Takım'ın tartışma konusu yaratan primleriyle ilgili olarak ilginç bir öneride bulundu. Milli Takıma çağrılan futbolcuların kendi kulüplerinde zaten yıllık 700 -800 milyar para almakta olduklarını belirten Cavcav, "Futbol Federasyonu'nun futbolcularımıza dağıtacağı primin, Federasyon yönetim kurulu, teknik heyet ve futbolcuların da ortak kararı ile bir okul yapımına yönlendirilmesi hayırlı olacaktır. Primlerin 'Türk Milli Takım Okulu' olarak değerlendirmelerini istiyorum. Bu arada okul konusunda biz kulüplere de bir görev düşmesi halinde elimizden geleni yaparız. Gazilerimize yapılan her şey ise onlara helal olsun" diye konuştu.