'Sağlam' bir operasyon yolda

Turkcell Süper Lig'de üç haftadır galibiyet yüzü göremeyen Beşiktaş'ta dün teknik direktör Ertuğrul Sağlam fırtınası esti. Genç teknik adam sezon başından bu yana beklentilerinin büyük olduğu 7-8 oyuncudan gerekli verimi alamadıklarını söyledi...

İSTANBUL - Turkcell Süper Lig'de üç haftadır galibiyet yüzü göremeyen Beşiktaş'ta dün teknik direktör Ertuğrul Sağlam fırtınası esti. Genç teknik adam sezon başından bu yana beklentilerinin büyük olduğu 7-8 oyuncudan gerekli verimi alamadıklarını söyledi ve "Bazı oyuncularla yolumuza devam etmeyeceğiz" diyerek futbolculara gözdağı verdi. Siyah-Beyazlı takımın sabah idmanı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Sağlam şöyle konuştu: "Yaşayarak birçok şeyin farkına vardık, birçok eksikliği tespit ettik. Bunların giderilmesi için çalışmalara hemen başladık. Bizim anlayışımızda olmayan, Beşiktaş'ın büyüklüğünü anlayamamış, büyük Beşiktaş'ın büyük hedeflerine katkıda bulunamayacak arkadaşlar, bundan sonraki dönemde bizimle beraber olmayacak."
Sağlam, devre arasında transfer yapacaklarını belirterek şöyle devam etti: "Bu sefer transferde hem yönetimimizden, başkanımızdan biraz daha fedakârlık, hem de bize katkı sağlayacağına inandığımız oyuncuları almak istiyoruz." Sağlam, bu açıklamalarının ardından bazı televizyon kanallarının gönderilecekler listesini açıklamasına tepki göstererek, gönderilecek oyuncuların isimlerini telaffuz etmediğinin altını çizdi.
'Ünal ve Topuz çok zor'
Beşiktaş Kulübü'nün İMKB'ye de kendisiyle ilgilendiklerini bildirdiği Vestel Manisasporlu futbolcu Holosko'nun transfer çalışmasıyla ilgili olarak, Sağlam şu değerlendirmeyi yaptı: "O konuda çok somut bir adım atılmadı . Hele basında takasla ilgili çıkan isimler doğru değil. Holosko herkesin beğendiği bir oyuncu, dolayısıyla kadromuzda görmeyi isteriz."
Sağlam Kayserispor'dan eski öğrencileri Gökhan Ünal ve Mehmet Topuz'un transferleri için "Açıkçası çok umutlu olamıyorum" yorumunu yaparken, Kayserispor'a iletilen teklifleri bildiğini ve Avrupa kulüplerinin çok büyük meblağlara çıktığını söyledi.
Sağlam, Beşiktaş'ın tedirgin ve gergin günler geçirdiğini ifade ederek, bu atmosferde futbolcularını nasıl motive ettiği sorusuna şöyle yanıt verdi: "Elbette büyük insanlar, karakter sahibi futbolcular böyle günlerde ön plana çıkacaklardır. Ufak görülmesi gereken kriz anlarında takımda sorumluluk alması gereken insanlar olacaktır mutlaka. Bugünlerde karakter sahibi futbolcular kendilerini belli edeceklerdir diye bir umudumuz var."
Rıza yönetime inanmıyor
Öte yandan, Beşiktaş'ın eski çalıştırıcısı Rıza Çalımbay, dün Cine 5'te katıldığı bir programda Siyah-Beyazlı kulübe bir gün mutlaka döneceğini belirtti. Yönetimin, Sağlam'ın arkasında olduğunu söylediğini hatırlatan Çalımbay, "Yönetimin Sağlam'a verdiği destek bana inandırıcı gelmiyor. Aynı yönetim, zamanında bana da destek vermişti ama samimi olmadıklarını düşündüğüm için görevi bıraktım" dedi. (Spor Servisi)