Sağlam: Bu maç defans yaparak bitmez

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Fenerbahçe derbisinden sonra kopan kızılca kıyamete rağmen soğukkanlılığını korudu ve takımının Liverpool maçına odaklanabilmesi için polemiklerin içerisinde yer almadı.

LIVERPOOL - Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Fenerbahçe derbisinden sonra kopan kızılca kıyamete rağmen soğukkanlılığını korudu ve takımının Liverpool maçına odaklanabilmesi için polemiklerin içerisinde yer almadı. Sağlam, bir derbiden daha yenik çıkmış olsa da bu akşam Anfield Road'da bir zafer kazanması durumunda bir kaosa doğru ilerleyen kulübüne nefes aldıracak.
Genç çalıştırıcı, bu zafere öyle kolay kolay ulaşamayacağının farkında olduğunun ama rakiple dişe diş mücadele edebilmek için de elinde gerçekçi bir stratejisi bulunduğunun işaretlerini verdi. Anfield Road'daki ateşli kalabalığın önünde 90 dakika boyunca savunma yaparak puan çıkarmanın mümkün olmadığını dile getiren Ertuğrul Sağlam, "Topu ön alana taşımalı ve hücumda da iyi oynamalıyız. Liverpool'a karşı nasıl oynanması gerektiğini ve Liverpool'un nasıl yenilebileceğini 15 gün önce göstermiştik. Şimdi bunları tekrarlamalıyız" dedi.
Sağlam, rakiplerinin Şampiyonlar Ligi'ndeki umutlarını diri tutmak için mutlaka kazanmak zorunda olduğunu ve gol bulamadığı takdirde risk alacağını vurgulayarak "Bunu bir avantaja dönüştürebiliriz. Bu maç, gruptaki durumumuzu büyük ölçüde şekillendirecek. Buradan iyi bir sonuç çıkarırsak ümitlerimizi son iki maça taşıyabiliriz" ifadesini kullandı. Ertuğrul Sağlam, ilk maçta sonradan oyuna girdikten sonra hava toplarında kendilerine büyük sıkıntılar yaşatan Liverpool'un 1.98 boyundaki golcüsü Peter Crouch'un sahada bulunduğu dakikalarda savunmayı önde kurarak önlem alacaklarını belirtti.
Siyah-Beyazlı takımın savunmacısı Koray Avcı ise hiçbir bahaneye sığınmadan ellerinden geleni yapacaklarını belirterek "Dört yıl önce Chelsea'yi İngiltere'de yenmiştik ve o maç hâlâ konuşuluyor. Yarın (bugün) kariyerimiz için son derece önemli bir maç oynayacağımızın farkındayız" dedi. (Spor Servisi)