Sağlam: Çaykur Rizespor galibiyeti hak etti

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında rakiplerinin galibiyeti hak ettiğini söylerken "Artık, bizim için önemli olan Fenerbahçe maçını düşünmeliyiz.

  • Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında rakiplerinin galibiyeti hak ettiğini söylerken "Artık, bizim için önemli olan Fenerbahçe maçını düşünmeliyiz. Kupada oynayacağımız üç maç var ve bu sonucu telafi edebiliriz" diye konuştu. Fenerbahçe maçının ertelenmesi yönündeki isteklerinin tepkiyle karşılanmasına da değinen Sağlam, "Birlik ve beraberliğin en üst seviyeye ulaştığı bu dönemde, böyle bir isteğin kamuoyunda oluşturduğu tepkiyi anlayamadım. Cumartesi günü oynanmayıp başka bir gün oynansa, Türk futbolu ne kaybeder, merak ediyorum. Sadece fikir olarak ortaya atıldı. Baktık ki bu isteğimizden Türk futbolu yara alacak, biz de resmi bir başvuru yapmadık. Böyle bir şeyi istemek suçmuş gibi fırtınalar kopardılar. Federasyon kabul etmedi. Saygı duyuyoruz, çıkıp oynayacağız." Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Saffet Susiç ise maç sonunda basın toplantısı düzenlemedi.
  • Çaykur Rizespor'un Beşiktaş'tan kiraladığı Fahri Tatan sözleşmesindeki özel madde nedeniyle dünkü maçta takımında yer alamadı.
  • Siyah-Beyazlı taraftarlar, maça fazla ilgi göstermedi. Maçın mesai saatlerine denk gelmesinin de etkisiyle tribünlerde büyük boşluklar göze çarparken, karşılaşmayı 4 bine yakın sporsever izledi. Yaklaşık 50 kadar Çaykur Rizespor taraftarı da kendilerine ayrılan eski açık tribündeki yerlerinden takımlarını destekledi. Siyah-Beyazlı taraftarlar maç öncesi, hafta sonunda karşılaşacakları ezeli rakipleri Fenerbahçe aleyhine tezahüratta bulundu.