Sağlam: Defans yapmayacağız

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam sezon başında Şampiyonlar Ligi'ne katılmanın öncelikli hedef olduğunu söyleyerek "Ancak önemli olan burada ülkemizi başarıyla temsil edebilmek ve camiamızın Avrupa başarılarıyla övünmesini sağlamaktır" dedi.

MARSİLYA - Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam sezon başında Şampiyonlar Ligi'ne katılmanın öncelikli hedef olduğunu söyleyerek "Ancak önemli olan burada ülkemizi başarıyla temsil edebilmek ve camiamızın Avrupa başarılarıyla övünmesini sağlamaktır" dedi. Genç teknik adam Başiktaş'ın Fransa'daki son idmanı öncesi bir basın toplantısı düzenledi. Sağlam'ın sözlerinden satır başları şöyle:

  • Marsilya'nın ligdeki konumu bizi hiç ilgilendirmiyor. Marsilya'nın iyi bir ekip olduğunu biliyoruz. Bu maç lig maçından daha farklı bir havada geçecek. Zor olacak ama umudumuzu bundan sonraki maçlara taşıyacak bir sonuç almak istiyoruz.
  • Bir puan için değil, buraya kazanmaya geldik. Defansif tedbirlerimizi elbette alacağız. Buradan bir galibiyetle ya da bir beraberlikle mi ayrılırız bunu bilemem. Sonuçta mutlak kazanmak zorunda değiliz. Onun
    için fazla risk almayacağım.
  • Marsilya'da önemli oyuncular var. Ama bizim hiçbir zaman rakibe önlem alarak kendi oyun anlayışımızdan taviz vermemiz söz konusu olmadı. Rakibin her oyuncusunu dikkate alacağız ama rakibin oyuncusuna göre kendi oyun anlayışımızı değiştirmeyeceğiz. Ayrıca şunu belirtmeliyim ki Marsilya'da yıldız sayısı fazla ama isimleri kafamıza takarsak biz kendi oyunumuzu oynayamayız.
  • Ankaraspor maçında son dakikada verilmeyen gol nedeniyle belki moralimiz bozuldu. Lakin sık maç oynamanın avantajlarından birisi de bu olsa gerek. Biz de o acıyı unutturmak ve taraftarımıza güzel bir maç izlettirmek için Marsilya sınavını bekliyoruz.
  • Futbolculuğumda Beşiktaş formasıyla Paris Saint Germain'e karşı Avrupa'daki ilk maçımı oynamıştım. Avrupa kupalarındaki ilk golümü atmış ve galip gelmiştik. İnşallah Şampiyonlar Ligi'nde teknik adam olarak çıktığım ilk sınavda da yine galip geliriz. (Spor Servisi)