Sağlam: Favori Porto ama umutsuz değiliz

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, yenilirlerse Avrupa kupalarının dışında kalacakları kazanırlarsa da Şampiyonlar Ligi'nde yola devam edecekleri kritik maçtan önce 'gerçekçi' konuştu.

PORTO - Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, yenilirlerse Avrupa kupalarının dışında kalacakları kazanırlarsa da Şampiyonlar Ligi'nde yola devam edecekleri kritik maçtan önce 'gerçekçi' konuştu. Basın toplantısında
Porto'nun daha tecrübeli oyunculara sahip olduğunu ve maça favori olarak çıkacağını dile getiren Sağlam, "Ancak umutsuzluğa kapılmış değiliz.
İlk maçtaki oyunumuzla onları yenebilecek kapasitede olduğumuzu kanıtladık.
Zor bir maç ama kazanabiliriz" ifadesini kullandı.
Ertuğrul Sağlam, kaybetmemek için oynayacağı bir maça çıkmaktansa bugünkü gibi kazanmak zorunda olduğu bir maça çıkmayı tercih ettiğini ifade ederek "Porto gibi güçlü bir takım karşısında ya gol yemememiz ya da gol yersek bundan bir fazlasını atmamız gerekecek. Bu zor sınavdan yüzümüzün akıyla çıkacağız" dedi. Grup kuraları çekildiğinde herkesin Liverpool ve Porto'yu favori göstermesine rağmen kendileriyle Marsilya'nın da şanslarını son maça taşımasına dikkat çeken genç teknik adam "Dört takımın da hem bir üst tura çıkma hem de elenme ihtimali var. Bu da en çekişmeli
gruplardan birinde yer aldığımızı gösteriyor" diye konuştu.
Son haftalardaki yükselen formuyla bu akşam Beşiktaş'ın en büyük kozu olan Arjantinli oyuncu Delgado ise "Belki de kimsenin beklemediği bir noktaya geldik. Burada bulduğumuz tüm pozisyonları iyi değerlendirmeliyiz. Umarım buradan 3 puanı alarak döneceğiz" dedi. (Spor Servisi)