Sağlam: Hakemlere güvenimiz tam

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, derbi öncesi yaşanan hakem polemiklerini anlamsız bulduğunu vurgulayarak, Türk hakemlerine güvendiklerini söyledi.

İSTANBUL - Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, derbi öncesi yaşanan hakem polemiklerini anlamsız bulduğunu vurgulayarak, Türk hakemlerine güvendiklerini söyledi. Kulübün resmi internet sitesine açıklamalarda bulunan Sağlam, hiçbir zaman hakemlerle ilgili açıklama yapmadığını ve Türk hakemlerine güvendiklerini belirterek, "Bu sezona bakarsanız en çok hakem hatasıyla canı yanan takım olmamıza rağmen, biz Türk hakemlerine güveniyoruz" dedi.
Genç çalıştırıcı, her maça olduğu gibi Fenerbahçe mücadelesine de büyük bir ciddiyet ve motivasyonla hazırlandıklarını ifade ederek, hedefleri doğrultusunda kazanmaları gereken bir derbiye çıkacaklarını dile getirdi. Üst sıralardaki yerlerini koruyup, daha da yukarılara çıkma hedefinde olduklarını kaydeden Siyah-Beyazlı teknik adam, şunları kaydetti: "Ligde ve kupada oynadığımız son maçlarda taraftarlarımızı biraz üzsek de Fenerbahçe önünde elde edeceğimiz galibiyetle ligdeki iddiamızı sürdüreceğimize inanıyorum. Kupada Çaykur Rizespor karşısına değişik bir kadro ile çıktığımız için Fenerbahçe mücadelesinde dinlenmiş oyuncular sahada olacak. Biz hiçbir maçı küçümsemediğimiz gibi, hiçbir rakibi ve maçı da gözümüzde büyütmüyoruz. Her maçın kendine özgü değişik havası olduğu gibi Fenerbahçe derbisinin de taraftarımız ve camiamız için ayrı bir önemi var."
Sağlam, taraftarların kendilerini Beşiktaş'a yakışır şekilde destekleyeceklerine inandığını, rakip tribünlerin dolacak olmasının dezavantaj olarak görülmemesi gerektiğini ifade etti. (Spor Servisi)