Sağlam: Marsilya onları yendi, biz de yapabiliriz

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, genç futbolcu Burak Yılmaz ile birlikte BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, camia ve ülke açısından çok önemli bir karşılaşmaya çıkacaklarını...

İSTANBUL - Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, genç futbolcu Burak Yılmaz ile birlikte BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, camia ve ülke açısından çok önemli bir karşılaşmaya çıkacaklarını vurgulayarak, "Bu iki Liverpool maçı gruptaki kaderimizi belirleyecek. Son dönemde sahaya yansıttığımız futbol anlayışının, taraftarımızın desteği ile süreceğini düşünüyorum. Liverpool karşısında iyi bir futbol ve iyi bir sonuçla hem taraftarımızı, hem de ülkemizin yaşadığı bu sıkıntılı dönemde vatandaşlarımızın moralini yükseltmeyi umut ediyorum" dedi.
Sağlam, Liverpool'un çok iyi bir ekip olduğunu kaydederken şöyle konuştu: "Amacımız kazanmak olacak ve ofansif bir anlayışla sahada mücadele vereceğiz. Marsilya, Liverpool'u kendi sahasında yenebiliyorsa biz de taraftarımızın oluşturacağı atmosferle burada yenebiliriz. Onların da zaafları var, sıkıntı çektikleri bölgeler var. Taraftara çok büyük görev düşüyor. Her şartta takımlarını 90 dakika boyunca desteklemelerini istiyoruz."
Burak Yılmaz ise Liverpool'a karşı oynamanın kendisini kamçıladığını vurgularken "Hocam görev verirse ilk Şampiyonlar Ligi maçıma çıkacağım. Zor ve sıkıntılı dönemde, yaraları biraz daha hafifletmek adına spor müsabakalarının derman olacağını düşünüyorum. Bu bizim maça biraz daha sarılmamızı sağlayacaktır" ifadelerini kullandı. (Spor Servisi)