Sağlam mücadeleden memnun

Sağlam mücadeleden memnun
Sağlam mücadeleden memnun
Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, 1-0'lık Trabzonspor mağlubiyetini değerlendirdi.

Ertuğrul Sağlam, oyuncularının mücadelesinden, takım disiplini ve savunmasından son derece memnun olduğunu belirterek, "İlk yarı tamamen bizim kontrolümüzde geçti. Pozisyonlar ürettik, direkten dönen topumuz vardı. İkinci yarıya da aslında iyi başladık. Oyunun gidişatında 1 puana üzüleceğimiz karşılaşmadan maalesef hiç puan alamadan ayrılıyoruz" dedi.

Karşılaşmayı kazanmak için ikinci yarıda golcü oyuncuları Necati Ateş'i de oyuna aldıklarını ifade eden Sağlam, şunları söyledi:
" Malesef bu kadar iyi oyun içinde defansın bir zaafiyeti bize pahalıya mal oldu. Sonra oyunu dengelemek istedik ancak olmadı. Trabzon deplasmanında gol haricinde yapılması gereken her şeyi yaptık. İyi bir takımız ama daha iyi takım olmak için bunu sonuçla birleştirmeliyiz. Golü yapamazsanız bugünkü gibi her şeyi çok iyi yaptığınız gibi kazanamadan, puan alamamadan dönersiniz. Oyuncularıma 'biz böyle oynayalım bundan sonraki maçta gol de buluruz, skorda üretiriz. Yeterki bu mücadeleyi sahaya yansıtalım' dedim. Bu oyun karşılığında kazanamadan dönmek bizi üzdü. Gelecek adına dersler çıkarılabilecek karşılaşmaydı. Gelecek hafta Karabükspor maçında güzel oyunu sahaya yansıtıp golle birleştirmeye çalışacağız."

Savunma oyuncusu Akaminko da maça iyi motive olduklarını belirterek, "Ne yazık ki kazanamadık. İyi savaştık, mücadele ettik ama sonucu getiremedik. Önümüzdeki maçları kazanarak zirveye doğru ilerlemek istiyoruz" dedi.

Kamara da hayal kırıklığına uğradıklarını dile getirerek, "İyi mücadele sergiledik ama sonuç alamadık. Herkes bu takımdan umutlu. Bu şekilde oynamaya devam edersek çok iyi yerlere varabiliriz" diye konuştu.