Sağlam: Mutluluğu abartmamalı, Liverpool'a bakmalıyız

Tıpkı ligin altıncı haftasında sahasında oynadığı Denizlispor karşılaşmasında olduğu gibi 2-0 geriye düşmesine rağmen 3-2 galip gelen ve Galatasaray'ın arkasındaki zirve takibini sürdüren Beşiktaş'ın teknik direktörü...

TRABZON - Tıpkı ligin altıncı haftasında sahasında oynadığı Denizlispor karşılaşmasında olduğu gibi 2-0 geriye düşmesine rağmen 3-2 galip gelen ve Galatasaray'ın arkasındaki zirve takibini sürdüren Beşiktaş'ın teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, pek de alışılmadık bir galibiyet elde ettiklerini söyledi. Sağlam, basın mensuplarının "2-0 yenikken umutsuzluğa kapıldınız mı?" sorusunu "Kayseri'de görev yaparken de böyle maçlar yaşamıştım. 2-0'dan dönüp Trabzon'u 4-2, Manisa'yı da 7-2 yenmiştik" diye yanıtladı.
Beşiktaş'ın genç çalıştırıcısı, hakemin Rüştü'ye kırmızı kart gösterme kararı hakkında ise son dakikasında Nobre'yle attıkları nizami golün verilmediği Ankaraspor deplasmanındakine benzer bir şanssızlık yaşadıklarını dile getirerek "Bu hata pahalıya mal olabilirdi. Hakemlerimiz biraz daha dikkatli olmalı" dedi. Bobo'yu son 10 dakikada kalede gösterdiği performanstan dolayı tebrik eden Ertuğrul Sağlam, bu galibiyetin mutluluğunu fazla uzatmayıp bir an önce çarşamba günü Şampiyonlar Ligi'nde Liverpool'la oynayacakları maça odaklanmaları gerektiğini söyleyerek "Burada ilk 10 dakika içerisinde yaptığımız hataları yapmazsak yine iyi bir sonuç alabiliriz" ifadesini kullandı.
Trabzonspor cephesinde ise daha önce dört maçta da yendiği Beşiktaş'a karşı ilk kez kaybeden Ziya Doğan, 2-0 öne geçtikten sonra rehavete kapıldıklarını vurgularken "Beşiktaş kenarlardan yaptığı ortalarla bizi bunalttı. Skoru koruma içgüdüsüyle hareket ettik fakat hücum oyuncularımız böyle bir oyun tarzına yatkın olmadığı için yorgun düştük" diye konuştu. Mutlaka kazanmaları gereken bir maçtan elleri boş ayrıldıklarını dile getiren tecrübeli teknik adam, "Golleri erken bulduk fakat Beşiktaş oyuna ağırlığını koydu ve bulduğu pozisyonları değerlendirerek 3 puanı aldı" dedi. (Spor Servisi)