Sağlam: Oyuncularıma güvenim tam

Beşiktaş-Porto maçı öncesi iki takımın teknik adamları ve futbolcuları maçı değerlendirdi. Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Porto Teknik Direktörü Jesualdo Ferreira...

İSTANBUL - Beşiktaş-Porto maçı öncesi iki takımın teknik adamları ve futbolcuları maçı değerlendirdi. Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Porto Teknik Direktörü Jesualdo Ferreira, Rodrigo Tello (Beşiktaş) ve Lisandro Lopez'in (Porto) maçla ilgili düşünceleri şöyle:
Ertuğrul Sağlam: Bu maç sahamızdaki ilk sınav. Galibiyet kadar ortaya konulacak üst düzey mücadele ileriye umutla bakmamıza neden olacak. Bu maçın sonucuna göre gruptaki yerimiz şekillenecek. Futbolcu kardeşlerime sonuna kadar güveniyorum. Tekrar bundan üç hafta önceki havayı yakalayacaklarına inanıyorum. Porto maçıyla çıkışa geçmek istiyoruz. Porto'da Quaresma, Sektiouiv, Lopez'e dikkat etmeliyiz.
Rodrigo Tello: Sporting Lizbon'da forma giyerken Porto'ya serbest vuruştan gol attım. Bu maçı düşünmek, bana eski günleri hatırlatıyor. Umarım yine gol atarım ama takımımın galip gelmesi daha önemli. Hocamızdan sonra Porto'yu en iyi tanıyan benim. Kadroyu biliyorum, ama hocamız ve teknik kadromuz Porto hakkında çok iyi araştırma yaptı. Porto tehlikeli bir takım. Dikkatli olmalıyız.
Jesualdo Ferreira: Beşiktaş'ı yakından tanıyoruz. Tek düşüncemiz, her zamanki gibi kazanmak. Beşiktaş'ın, Galatasaray maçında oynadığı futbolla, bize karşı ortaya koyacağı futbol farklı olacaktır. Beşiktaş, atak bir oyun tarzı benimseyebilir ama maç içinde düşündüğünü uygulamak zordur.
Lisandro Lopez: Beşiktaş taraftarı çok fanatikmiş. Büyük seyirci önünde oynamaya alışkınım. Hatta kalabalığın önünde daha büyük bir şevkle oynuyorum. (Spor Servisi)