Sağlam şanssızlıktan yakındı

Sağlam şanssızlıktan yakındı
Sağlam şanssızlıktan yakındı
Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Fenerbahçe ve Galatasaray karşısında şanssız iki maç yaşadıklarını söyledi.

DÜZCE (AA) - Yeğeni Ahmet Sağlam'ın sünnet törenine katılmak üzere Akçakoca'daki baba evine gelen Ertuğrul Sağlam, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Eskişehirspor'un ligin ilk 3 haftasında 3 büyük şampiyonla oynadığını vuruladı.

Böyle bir lig başlangıcını hiçbir takım ve antrenörün istemeyeceğini dile getiren Sağlam, "Ama biz bu olumsuz gibi görünen fikstürü kendimiz için bir avantaja dönüştürmek istedik ki bunu da başardığımıza inanıyorum. Özellikle Bursa galibiyeti 3 puanı hanemize yazdık, ama daha sonraki Fenerbahçe ve Galatasaray maçlarındaki ortaya konulan futbol, oyuncuların isteği, arzusu bizi gelecek adına açıkçası umutlandırdı" diye konuştu.

Sağlam, iyi mücadele ettiklerini ancak eksiklerinin bulunduğunu ifade ederek, girdikleri pozisyonları puana dönüştürecek vuruşları yapamadıklarını anlattı.

"Bu, artık futbol şanssızlığı" diyen Sağlam, "Şanssız iki tane maç yaşadık, ama biz böyle oynamaya devam edersek, böyle mücadele edersek, futbolun doğrularını bundan sonraki dönemde de sahaya yansıtabilirsek ben bu puanların bundan sonraki haftalarda geleceğine inanıyorum. Şu anda gayet iyi durumdayız. Genç kardeşlerimizin takımın içerisine girmesi, takımdaki tecrübeli oyuncuların bu genç kardeşlerimizin adaptasyonunu çok kısa sürede atlatmaları için onlara destek olmaları, iyi bir takım görünümü ortaya koymamıza neden oluyor. Takım olgusunu biraz daha üst seviyeye çıkartıp, hep birlikte hareket edebilmeyi biraz daha başarabilirsek Eskişehirspor için bu sezonun çok iyi geçeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz" ifadesini kullandı.

"ESKİŞEHİRSPOR'UN GELECEĞİ ADINA ÇOK UMUTLUYUM"

Sağlam, Anadolu'daki bütün takımların kendine has değerlere sahip olduğuna dikkati çekerek, Eskişehirspor taraftarının kendileri için büyük avantaj olduğunu kaydetti.

Bunu Bursa'da çok güzel şekilde değerlendirip yıllarca hem o şehirde hem de Türk futbolunda yapılamayanı ortaya koyduklarını dile getiren Sağlam, "Tabi Eşkişehirspor için bu kadar büyük hedefleri şimdi ortaya koymak çok kolay değil ama ilerleyen dönemlerde Eskişehir'de de güzel hedefleri yakalayacağımıza inanıyorum. Kentteki herkesin bu konuda sorumluluk alıp takımına destek olması lazım. Ben gelecek adına çok umutluyum. Eskişehirspor'da güzel şeyler yapacağız" şeklinde konuştu.

Sağlam, takıma kısa sürede iki takviye yapacaklarını belirterek, kulüp yönetiminin bu konuda samimi bir şekilde çalıştığını söyledi.

"NECATİ BU LİGİN EN ÖNEMLİ GOLCÜLERİNDEN"

Takımın forvet oyuncusu Necati Ateş'in Fenerbahçe maçında bir "talihsizlik" yaşadığına işaret eden Sağlam, şöyle devam etti:
"İlk vuruşunda kalecinin ayağına çarptı, ikincisinde belki yarım metre kenara gitse gol olacaktı ama Necati bu ligin önemli golcülerinden bir tanesi. Çok karakterli de bir arkadaşımız. Bir şansız dönemi geçirdi ama bundan sonraki döneminde böyle olacağının garantisi yok. Necati, canla başla çalışıyor, mücadelesini veriyor, istekli. Böyle iyi niyetli çalışmaya devam ettiği sürece bu pozisyonlar bundan sonra gol olacak. İyi niyetle mücadele ettikçe Allah da bize yardım edecektir."

"CAS'IN KARARINA ÜZÜLDÜK"

Sağlam, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesinin (CAS) Fenerbahçe ve Beşiktaş ile ilgili kararlarına ilişkin, çok üzgün olduklarını ifade ederek, "Hem Türk futbolumuzu hem takımlarımızı cezalandırması açıkçası bizi üzdü ama uzun zaman incelendi, araştırıldı. Artık bundan sonra nelerin Türk futbolu açısından daha iyi yapılabileceğine bence yoğunlaşmamız lazım. Bundan önceki hataları gerçekleştirmeden Türk futbolunun geleceği, daha yukarı çıkması ve daha iyi bir futbol ortaya koyulması açısından belki de geçmişi iyice sorgulayıp, değerlendirip geleceği de bu şekilde yönlendirme şansı var bizim için. Üzüldük ama yapacak bir şey yok, artık geleceğe bakmak, geleceği iyi yönlendirmek lazım" şeklinde konuştu.