Sağlam: Sheriff hakkında Lucescu'dan bilgi aldık

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Sheriff Tiraspol karşısında avantajlı bir skor elde etmek istediklerini söyledi. Nevzat Demir Tesisleri'nde takım kaptanı İbrahim Üzülmez ile birlikte düzenlediği basın toplantısında Sağlam şöyle konuştu:

İSTANBUL - Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Sheriff Tiraspol karşısında avantajlı bir skor elde etmek istediklerini söyledi. Nevzat Demir Tesisleri'nde takım kaptanı İbrahim Üzülmez ile birlikte düzenlediği basın toplantısında Sağlam şöyle konuştu: "Sheriff takımı, sezon başında hedeflediğimiz Şampiyonlar Ligi'ne kalmak için geçmemiz gereken iki takımdan biri. Çok ciddi bir şekilde hazırlandık ve rakibimizi önemsiyoruz" diye konuştu. Moldova ekibini iki kez kendisinin, bir kez de antrenör Mutlu Topçu'nun izlediğini anlatan Sağlam, "Sheriff ile ilgili gerekli bilgileri topladık. Çok koşan, çok mücadele eden genç bir ekiple
karşılaşacağız" dedi.
Siyah-Beyazlı taraftarlara çağrıda bulunan Ertuğrul Sağlam, maçın başından sonuna kadar taraftar desteğine ihtiyaçları olduğunu söyledi. "Sezonun ilk maçı olması nedeniyle taraftarlarımızın formalarını giyip tribünlere gelmelerini bekliyoruz" diyen Sağlam şöyle devam etti: "Tüm taraftarlarımızın stadı doldurmalarını bekliyoruz. Hem rakibin, hem hakemin bu ortamdan etkilenmesini ve takımımızın da havaya girmesini istiyoruz. Yaklaşık 35 gündür çalışıyoruz. Fiziksel ve zihinsel anlamda tam istediğimiz düzeyde olmasak da ilk başladığımızdan bugüne kadar çok üst düzeye geldik. Bir değişim yaşıyoruz. Değişimler sancılı oluyor. Tam anlamıyla istediğimiz düzeye gelmek için zamana ihtiyacımız olacak. Taraftarlarımızdan bu düzeyde anlayış bekliyoruz. Geleceğe çok umutla bakıyoruz."
'Mustafa iyi bir profesyonel'
UEFA'ya verilen 25 kişilik kadroda yer almayan Mustafa Doğan ile ilgili bir soruya Sağlam, "Mustafa Doğan çok üst düzey bir profesyonel. Ama bugün itibarıyla verdiğimiz listede yok. Bundan sonraki dönemde nasıl olur kestirmek mümkün değil" diye yanıt verdi.
Sağlam, son olarak Sheriff Tiraspol hakkında Rumen teknik adam Mircea Lucescu'dan bilgi alıp almadıkları sorusuna da "Evet rakibimiz hakkında Lucescu'dan bilgi aldık" cevabını verdi.
Kaptan İbrahim Üzülmez ise Sheriff maçının kolay olmayacağını söylerken, "Camia olarak hedeflerimiz var. Saha ve seyirci avantajını değerlendirip, tur için avantajlı bir skor elde edeceğimizi düşünüyorum" diye konuştu. İbrahim Üzülmez, Tello ile ilgili bir soruya da "Tello'nun çok büyük katkılar sağlayacağını düşünüyorum. Birlikte oynamak isterim ama buna karar verecek olan hocam" diye yanıt verdi.
Öte yandan Moldova ekibinin yardımcı antrenörü Migul Anatolie, dün akşamki basın toplantısına oyuncularıyla toplantı haline olan teknik direktör Leonid Kouchouh'un yerine iştirak ederken, maçla ilgili yorumunda "Tur şansımızı bu maçtaki oyunumuz belirleyecek. Beşiktaş'tan çekinmiyoruz ama saygımız da sonsuz. Rakibimiz tecrübeli bir ekip ama biz de onları tanıyoruz. Defansa önem vereceğimiz kesin ama hücum da yapacağız. Her takım gibi sahaya galibiyet için çıkıyoruz" şeklinde görüş belirtti. (Spor Servisi)