Sağlam, taraftardan sabır istiyor

Yeni sezon hazırlıklarını Avusturya'da sürdüren Beşiktaş'ın genç teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, başarı peşinde koşarken aynı zamanda güzel şeyler üretmek istediklerini dile getirerek...

LEOGANG - Yeni sezon hazırlıklarını Avusturya'da sürdüren Beşiktaş'ın genç teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, başarı peşinde koşarken aynı zamanda güzel şeyler üretmek istediklerini dile getirerek, bu nedenle kadroda yer alan tüm oyunculardan maksimum düzeyde faydalanmak istediklerini ifade etti. Bir basın toplantısı düzenleyen Sağlam, "Günü kurtarmak adına değil Beşiktaş'ın geleceği adına da çalışmalar yapıyoruz. Şu anda bir değişim yaşıyoruz. Değişimler kolay olmuyor, taraftarlarımızdan sabır istiyoruz" diye konuştu.
Kampın oldukça verimli geçtiğini söyleyen teknik direktör Sağlam, "İstanbul'daki kamp çalışmalarına ek olarak oyun sistemimizi futbolcularımızla beraber gelişme açısından iyi bir dönem geçirdik" dedi. Futbolcuların istekli olmasının kendisini sevindirdiğini ifade eden Sağlam, bazı futbolcuların alışkanlıklarını değiştirmeleri gerektiğini, bu alışkanları ne kadar aza indirebilirlerse başarı yolunda o derece sağlam adımlar atacaklarını söyledi.
St. Etienne Bobo'ya talip
Hamburg'la 1-1 berabere kaldıkları hazırlık maçını değerlendiren Sağlam şöyle konuştu: "İnsanlar bizden başarı bekliyor. Ama bu karşılaşmalarda öncelikle fiziksel anlamda gelişme kayedebildik mi buna bakmamız lazım. Gördüğüm kadarıyla yeterli düzeyde yol aldık. Hazırlık maçı da olsa kazanmayı alışkanlık haline getirmeliyiz. Üç kulvarda büyük hedefleri olan bir takım, antrenman maçlarını da kazanmalı."
Transfer çalışmalarına değinen Sağlam, gelecek hafta içinde transfer konusunun netleşeceğini söyleyerek, iki yabancı hakkını kullanmayı düşündüklerini söyledi. Bu arada Brezilyalı Bobo'ya Fransa'nın St. Etienne kulübü talip oldu. L'Equipe gazetesinin haberine göre, Yeşil-Beyazlılar, Bobo'nun transferinden sonuç alamazsa Gençlerbirliği'nde forma giyen Isaac Promise'e yönelecek. (Spor Servisi)