'Sahada Arap-İsrail savaşının yansıması vardı'

Sahada oyuncuların arasında yaşanan gerginlik Trabzonspor'un Mısırlı oyuncusu Abdelaziz Ayman'ın, İsrailli Pani Felix Balili'ye yaptığı sert faulle başlamıştı.

TRABZON - Sahada oyuncuların arasında yaşanan gerginlik Trabzonspor'un Mısırlı oyuncusu Abdelaziz Ayman'ın, İsrailli Pani Felix Balili'ye yaptığı sert faulle başlamıştı. Sivasspor cephesinden maçtan sonra Ayman'ı eleştiren demeçler geldi. Teknik direktör Bülent Uygun, "Ayman'ın nasıl bir oyuncu olduğunu herkes biliyor. Önce sağda, sonra da sol tarafta Balili'ye çift dalınca olanlar oldu. Ayman futbolla dini karıştırıyor" dedi. Uygun tehdit edildiğini de söyleyerek "Bana bu tehdit telefonları geliyorsa, kim bilir hakemlere neler geliyordur" şeklinde konuştu.
Başkan Mecnun Odyakmaz ise "Bir dakika daha sabretseler galibiyet sevinçlerini kutlayacaklardı. Arap-İsrail savaşının yansımasını saha içinde bulduk" ifadelerini kullandı. Sivasspor yetkilileri Mehmet Yıldız, Musa Aydın ve Muhammed'in çıkan arbedede darbe aldıklarını da iddia etti.
Olayın kahramanlarına gelince; Balili "Benim hiç kimse ile sorunum yok. Ben sahada her zaman futbol oynamaya çalışıyorum. Ayman benim ayağımın kırık olduğu bölgeye vurdu. Beni sakatlamak istedi herhalde. Ben hiçbir şekilde yapmacık olarak kendimi atmadım. O anda çok canım yandığı için yerde yattım" sözleriyle kendini savundu. Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, Balili'nin olay çıkarmasını beklediğini söylerken, Bülent Demirlek'in olayları bu noktaya getirdiğini iddia etti.
Bali'den ilginç yorum
Bu arada Lig TV yorumcusu Serdar Bali'nin maç sonundaki sözleri izleyenleri şaşkına çevirdi. "Eğer sahaya seyirci giriyorsa bunda suçlu Trabzonspor'dur" diyerek sözlerine başlayan Bali, "Trabzonspor'u ligden atmak istiyorlar" şeklinde ilginç bir iddia ortaya attı. (Spor Servisi)