Sahada saldırılan hakem hayatını kaybetti

Sahada saldırılan hakem hayatını kaybetti
Sahada saldırılan hakem hayatını kaybetti
Hollanda'da geçen pazar oğlunun da forma giydiği altyapı maçında görev yapan 41 yaşındaki hakem Richard Nieuwenhuizen hayatını kaybetti

Radikal.com.tr - Pazar günü Hollanda'da amatör Nieuw Sloten ile Buitenboys kulüplerinin 15-16 yaş takımları arasında oynanan karşılaşmada, Nieuw Sloten takımından iki oyuncunun tekme-tokat saldırısına uğrayan hakem hayatını kaybetti. Yardımcı hakem olarak görev yapan 41 yaşındaki Richard Nieuwenhuizen, oğlunun da Buitenboys forması giydiği maçta gönüllü olarak görev alıyordu.

Ülkenin gündemini oluşturan olayla ilgili, Hollanda Kraliyet Futbol Federasyonu’ndan Anton Binnenmars, “Bu işi bir hobi olarak sürdüren bir insanın bu şekilde bir oyayın kurbanı olması, kelimelerle anlatılamayacak kadar korkunç bir durum.” şeklinde konuşurken, Hollanda Spor Bakanı Edith Schippers da olaydan dolayı duyduğu üzüntüyü belirtti. Polis ise olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini ifade etti.

Buitenboys kulübü başkanı Marcel Oost ise, hakemin saldırının hemen ardından bilincini kaybettiğini ve tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığını belirterek, “Bu olay yalnızca kentimiz ve ülkemiz için değil, dünya futbolu için de bir trajedidir. Böyle bir şey futbol sahasında olamaz” ifadelerini kullandı.