'Sahaya çıkınca konuşurum'

Fenerbahçe, ara transferde renklerine bağladığı Rus futbolcu Vladimir Beşastnik ile sözleşme imzaladı.
Haber: YUSUF KOBAL / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe, ara transferde renklerine bağladığı Rus futbolcu Vladimir Beşastnik ile sözleşme imzaladı. Beşastnik, kulüp binasında yöneticiler Vedat Olcay ve Murat Aşık'ın da hazır bulunduğu törende, kendisini 2.5 yıllığına sarı-lacivertli renklere bağlayan sözleşmeyi imzalarken, Fenerbahçe'ye transfer olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirterek, kendisine gösterilen ilgiden memnun kaldığını söyledi. Rus futbolcu, imzadan önce sağlık kontrolünden geçti.
Yeni takımının büyük hedefleri olduğunu bildiğini kaydeden Beşastnik, "Herşeyden önce, İstanbul beni büyüledi. Yeni takımımın yöneticileri de bana çok yakın ilgi gösterdi. Bu ilgiden duygulandım. Fenerbahçe'nin büyük hedefler içinde olması, ayrıca hoşuma gitti. Ben de, varımı yoğumu ortaya koyarak bu hedeflerin gerçekleştirilmesi için çaba sarfedeceğim" diye konuştu.
Stil olarak, kendine has özellikleri olduğunu söyleyen Rus golcü, "Bunlar sözle ifade edilmez. Fenerbahçe formasını giydiğim andan itibaren, Türk futbolseverler nasıl bir oyuncu olduğumu görecekler. Fenerbahçe'nin çok gol attığını duydum. Gol sayısını daha yukarı taşımak için verilen görevi en iyi şekilde yapacağım" diye konuştu. Beşastnik, öğlen uçağıyla Antalya'ya hareket ederek Belek kampına katıldı ve ayağının tozuyla idmana çıktı.
Kicker'in Rohr iddiası
Öte yandan, Almanlar'ın ünlü Kicker dergisi Sarı-Lacivertliler'in, Fransa'nın Nice takımını çalıştıran Gernot Rohr'a teklif götürdüğünü iddia etti. Derginin dünkü sayısında yer alan haberde Fenerbahçe'nin teknik direktör arayışına şimdiden başladığı ileri sürüldü. Dergiye açıklama yapan Rohr, kendisine teklif geldiğini doğrulayarak, "Fenerbahçe'ye gidip gitmeyeceğimi bana sordular. Şu anda, Nice ile sözleşmeliyim. Ancak, resmi teklif gelince inceleyeceğim" dedi. Nice'te sezonu tamamlamak istediğini de belirten 49 yaşındaki Rohr, şu anda Fransa'nın en başarılı teknik direktörü olarak kabul ediliyor.