Sahaya 'hayvan' girdi!

Sahaya 'hayvan' girdi!
Sahaya 'hayvan' girdi!
Dün gece yayımlanan bir 'futbol tartışma' programında yorumcu Erman Toroğlu Atatürk Havalimanı'nda olay çıkaran Galatasaray taraftarı için 'hayvan' yakıştırması yapınca bir diğer 'futbol düşünürü' Rasim Ozan Kütahyalı eş zamanlı farklı programından seslendi: Hayvanoğlu hayvan!

İSTANBUL / SPOR SERVİSİ - Eskişehirspor-Fenerbahçe maçının hakemi Fırat Aydınus’un oturduğu evin kapısına muhabir ve kameraman yollanmasının gördüğü tepkinin ardından dün gece yaşanan olay, seviyenin hız kaybetmeden düştüğünü gösterdi.
Bugün önemli bir maça çıkarak Manchester United’ı ağırlayacak olan Galatasaray ’da taraftarlar dün gece İngiliz ekibini Atatürk Havalimanı’nda karşılarken çıkan olaylar ‘futbol tartışma’ programlarının ana konusu oldu.


İlk tepkiyi yorumcu Erman Toroğlu verirken, havaalanında olaylara karışan Galatasaraylı taraftarlar için ‘hayvanlar’ ifadesini kullandı. Toroğlu şöyle konuştu, "Bunu yapanlar hayvandır, bu hayvanlar beni dava edebilirler. Bu hayvanlar ve köpekler Türkiye ’nin adını lekeliyorlar. Bunlar beni dava edebilirler hatta burayı da basabilirler. Böyle bir şey olamaz. Bizim bu yeni rezilliğimiz değil. Biz İsviçre Milli Takımı’nı organize olarak polis müdürünün ikazına rağmen organize olarak uçağın kapısı açıldığında hakaretle karşıladık. Otobüse yumurta attırdık. Leeds United maçında yine iki kişi öldürüldü daha sonra bunları yapan insanlar Beyoğlu’nda volta attılar. Ben, UEFA’nın yerinde olsam Galatasaray’ı 2 yıl Avrupa’dan men ederim. Bu organize bir iş, kim yapıyorsa çıkartsınlar ortaya. Sakın bana, Galatasaray’ı bağlamasın diye bir şey söylemesin. Bu görüntüler köküne kadar Galatasaray’ı bağlar. Çok net bir şey söyleyeyim, tersten başlıyorum. UEFA’nın yerinde olsam yarın sabah Manchester United’ı ülkesine gönderirim. Galatasaray’ı asgari 2 yıl UEFA’dan men ederim. Hangi UEFA tabii o da var. Şike sürecinde kalçası başı oynayan UEFA bunu yapabilir mi? Ama UEFA’nın bu olayda Manchester’ı geri çağırması lazım. Şampiyonlar Ligi farklı bir olay, bu bir lekedir."

 

 

ALTAY’IN TEHDİDİ

Toroğlu’nun bu çıkışının ardından Sarı-Kırmızılı taraftar adına cevap hakkını kullanan UltrAslan Başkanı Oğuz Altay ise tehditkar bir tonda ‘cevabını’ verdi. Toroğlu’nun yer aldığı programla aynı dakikalarda farklı bir kanalda yayımlanan, yorumcuları arasında Rasim Ozan Kütahyalı’nın da bulunduğu programda konuşan Altay, şiddet dilini şu şekilde kullandı: "Buraya giden insanların bir tanesi bile tanıdığım olsun olmasın insanların hakaret etmesini doğru bulmuyor. Telefonlarıma gelen mesajların haddi hesabı yok. Bugün geldiğimiz noktada Erman Toroğlu, taraftarlara şekil itibariyle hayvan, köpek diyorsa bu söylediklerini ona on katıyla iade ediyorum. Net söylüyorum sen kimsin kardeşim Galatasaray taraftarına hayvan, köpek diyorsun. Şimdi bazı şeyler söyleyeceğim, beni hedef gösteriyor diyecek. Sen kendini hedef yapmışsın kardeşim, benim seni kimseye hedef göstermeme gerek yok. Bundan sonra sen düşün o zaman sokakta yürürken Galatasaray taraftarının sana neler söyleyebileceğini."
Bu tartışmanın ardından son sözü nefret dilini en yüksek seviyeye çıkaran Rasim Ozan Kütahyalı söyledi. Kütahyalı, “Toroğlu’nun bu ifadeleri kullandığı doğruysa ‘Hayvanoğlu hayvan’ olduğunu” söyledi. Kütahyalı’nın sözleri şöyleydi: "Hâlâ Galatasaray taraftarına küfür edilmeye devam ediyor. Galatasaray taraftarına küfür edenler, o küfürleri aynen iade alırlar. Eğer Galatasaray taraftarına ‘Hayvan’ diyorsa o kişi hayvanoğlu hayvandır."