Sahaya konfeti atıp ikinci yarıyı geç başlattılar

İkinci yarı başlarken Siyah-Beyazlı taraftarlar sahayı konfeti yağmuruna tuttular.

  • İkinci yarı başlarken Siyah-Beyazlı taraftarlar sahayı konfeti yağmuruna tuttular. Taraftarların stat hoparlöründen yönledirilerek böyle bir eylem yaptığı belirtilirken, bu eylemin bu maçın Sparta Prag-Lazio karşılaşmasından önce bitmemisi için yapıldığı kaydedildi. Hakem Frisk bu gelişme üzerine maçı başlatmadı. Takımlar soyunma odasına dönerken, olayın kasıtlı olarak yapıldığı saha komserine bildirildi. Frisk oyuncuları altı dakika sonra sahaya davet edip maçı başlattı.
  • Siyah-Beyazlı taraftarlar Almanya'ya geldikleri Sky Havayolları'na ait uçakta olay çıkardı. Bir grup, pilotun iniş için ayakta olanları oturmak için uyarmasına tepki gösterdi.
    Uçaktaki diğer kişilerin oturun uyarısıyla taraflar arasında sözlü tartışma başladı. Ardından tartışma kavgaya dönüştü. Bu grup uçağın koltuklarını kırarak birbirine fırlattı. Kavga, uçaktan indikten sonra da devam etti. Olaya müdahele eden polis beş kişiyi göz altına aldı.
  • Karşılaşmayı izleyen 53 bin Türk futbolsever Schalke Arena Stadı'nı adeta şölen yerine çevirdi. Maç öncesi her iki kale arkası trübünlerde bayrak şov yapıldı. Önce dev Türk bayrağı ardından da karşı tribünde Beşiktaş bayrağı açılarak gösteri düzenlendi. Gelsenkirchen kentine bağlanan tüm oto yollarda yoğun trafik yaşandığı gözlendi.
  • Londra'da oynanan ilk maçta iki gol atarak dikkatleri üstüne çeken Sergen Yalçın'a büyük ilgi vardı. Takım oyuncuları anons edilirken Sergen'in ismi okununca stat 'Sergen' tezahüratıyla inledi. Bu tezahürat maç boyunca da sürdü. Lucescu cezalı Giunti yerine Yasin'e şans tanıdı. Maç öncesi kötü zemin nedeniyle Lucescu, kaleci Cordoba'ya dikkatli olmasını söyledi.
  • Maç öncesi polisin olağanüstü güvenlik önlemleri aldığı gözlendi. Dortmund ve Gelsenkirchen tren istasyonlarında polis şüpheli gördüğü taraftarlara kimlik kontrolünü yaptı. Maçı yaklaşık 400 İngiliz taraftar izledi. Stada girişte seyirciler didik didik arandı. 63 bin kişilik Arena Stadı'nda 10 bin kişilik yer güvenlik nedeniyle boş bırakıldı. Tribünlerde sigara içmenin yasak olduğu buna uymayanların dışarı çıkartılacağı anonsları yapıldı.
  • Teknik direktör Mircea Lucescu, çok üzgün olduğunu belirterek, "Çok iyi bir ekibe karşı oynadık. Bireysel bir hatayla golü yiyince risk aldık. Belki de beraberliği fazla düşündüğümüz için böyle oldu. Ama Pancu golü atsaydı, farklı olurdu" dedi.